Maslak’ta Plaza 42’nin karşısında yeni açılan Maslan Mutfak, öğlen yemekleri için gidilen tipik bir semt lokantasını andırsa da lezzet olarak çok daha fazlasını sunuyor.  

Oto Sanayi Sitesi ve plazalarıyla anılan Maslak, bugünlerde yeni bir restorana ev sahipliği yapıyor. Plaza 42’nin karşısında açılan Maslak Mutfak, servis kalitesi ve yemeklerinin lezzetiyle semtindeki benzerlerinden sıyrılma iddiasında…

Kapılarını açalı daha iki ay olmasına rağmen içerdeki kalabalıktan bu iddialarında da başarıya ulaşacaklarmış gibi görünüyor. Mekânın işletmecisi Eren Ertan Ağar, aslen Of’lu… 10 yıl Cezayir’de bir inşaat firmasında müdür olarak çalışan Ağar, proje bitince yurt dışı ve yurt içinde iş imkânları aramaya başlamış. Birazda 4,5 yaşındaki oğlunun “Baba böyle seni daha fazla görebiliyorum, Türkiye’den ayrılma” ısrarlarını kıramayarak hayalindeki projeyi hayata geçirmiş. Bu konudaki düşüncelerini “Her zaman özellikle de ızgara et yapmayı çok severdim” diyerek açıklıyor.

Dokuz kişilik ekibiyle her şeyi kendileri hazırlıyorlar. Poğaça kıvamındaki lezzetli ekmekleri babası yapıyor. Hazır kıyma kullanmıyorlar. Yaptıkları her yemeği reçetelendirme gayreti içindeler. Ağar, aynı lezzeti tutturmak için bu uygulamanın öneminin farkında… Malzemeler günlük olarak alınıyor, taze taze pişiriliyor.

Maslak Mutfak’ın geniş bir salata barı da bulunuyor; aradığınız, gönlünüzden geçen pek çok çeşit burada mevcut. Günde en az 10 çeşit zeytinyağlı yemek çıkıyor Maslak Mutfak’ta… Bir o kadar da sebze ve et yemeği yapılıyor. Yani anlayacağınız yemek çeşitleri arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu durumda seçimi gönül rahatlığıyla garsonlara ya da sürekli müşterilerin arasında olan Ertan Ağar’a bırakabilirsiniz. Ağar yemeklerin lezzeti konusunda oldukça titiz. Patates püresinin kıvamını ve lezzetini tutturmak için 20 gün uğraştıklarını söylüyor.

Maslak Mutfak’ın sadece öğle yemekleriyle değil, sabah kahvaltılarıyla da iddialı olduğunu söyleyelim. Toplamda 106 kişilik kapasitesi olan mekânı isterseniz hafta sonları doğum günü ve brunch gibi aktiviteler için de kullanabiliyorsunuz.

Uzun lafı kısası otomobilinizi Maslak Oto Sanayi Sitesi’ne götürür ya da yolunuz başka bir nedenle semte düşerse, Maslak Mutfak lezzetli yemekleri ve sıcak atmosferiyle standart bir lokantadan daha fazlasını vadediyor, bizden söylemesi.

1 2