Son yıllarda İstanbul’da kahvaltının kalbi Beşiktaş’ta atıyor. Ancak bu trend Moda’ya da sıçrayacakmış gibi görünüyor. Özellikle genç kesimin favori adresi haline gelen “Kahvaltıcılar Sokak”ından tanıdığımız Pişi Breakfast & Burger yeni bir şubesini Kadıköy Moda’da açtı.

FOTOĞRAFLAR: ERHAN TARLIĞ

Pişi Breakfast&Burger’ın sahibi ve kurucusu Özgür Peştemalci, bu işte epey deneyimli. İşletmecilik macerasına yaklaşık beş sene önce Beşiktaş’ta boş bir depoda başlamış. Yeni açtığı şubesinde yarattığı ortam da beğenimizi kazanmayı başardı. Gayet ferah ve renkli bir yer. Amiyane tabirle tam “Friends” kafası bir yer. Biz sabah değil de öğle vakti ziyaret etme şansı yakaladık. Kahvaltıda ustalığın, kullanılan malzemeyle doğru orantılı olduğunu göz önünde bulundurarak masaya oturduk. Önümüze gelen serviste ilk olarak pişiyi denedik. Dışı çıtır, içi de gayet iyi pişmiş ve yumuşaktı. Kahvaltı tabağında gelen salam, beyaz peynir, kaşar peyniri gibi şarküteri ürünleri de gayet lezzetli ve kaliteliydi. Sucuklu menemen lezzetli bir sucuktan yapılmıştı ve kıvamı da yerindeydi. Gaziantep’ten gelen özel bir salçayla hazırlanan acuka, kahvaltı tabağının bir kenarında küçücük bir yer kaplasa da gönlümüzü fethetmeyi başardı! Kahvaltıcılar Sokak’ındaki mekânlarda gördüğümüz zengin kahvaltı menüsü burada da mevcut. Omletten pişi ve tost çeşitlerine kadar pek çok farklı lezzeti bulabilmek mümkün.

Eğer kahvaltınızı yapıp gittiyseniz, mekânın adından da anlayacağınız gibi, menüde hamburger de var. Altı farklı hamburger seçeneğinin bulunduğu menüde, Mexican, Hünkâr Bayıldı, pestoburger’ı çok beğendik. Eğer acı tatlardan çok hoşlanıyorsanız Mexican’ı önerebilirim. Ancak itiraf etmeliyim gerçekten çok acı! Patlıcan ile aranız iyiyse, Hünkâr Bayıldı’yı tercih edin derim. Hamburgerler kornişon ve kızarmış patates ile servis ediliyor. Hamburgerin “kankası” olarak bildiğimiz kızarmış patatesler, burada aynı evde yaptığınız gibi hazırlanıyor. Özetle pazar sabahı kahvaltı hazırlamakla uğraşmayın. Buraya gelin ve arkanıza yaslanın. Gerisini onlara bırakın…

NE YENİR? İki kişi gittiğiniz zaman ortaya kahvaltı tabağı (18 TL) söyleyebilirsiniz. Menemen ve omlet çeşitleri 8 – 12 TL arasında değişiyor. Domates, salatalık, acuka ve zeytinle servis edilen pişi tabağı 15 TL. Hamburger fiyatları da makul sayılabilecek bir düzeyde. Hünkâr Bayıldı, Mexican ya da pestoburger için 20 TL ödemeniz yeterli.

Caferağa Mah. Moda Cad. Ağabey Sok. No: 3/A,  Kadıköy

0216 348 0818

09.00 – 19.00