“Mütevazi rock yapıyoruz ama tersi de olabilir…”

Indie/alternatif tarzına yerel bir uyarlama getiren YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER, kendi adını taşıyan ilk profesyonel albümleri ile karşınızda!

2012 yılının Kasım ayında, ‘II. Be The Band’ müzik yarışmasında finale kalan YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER, ilk albümlerini bağımsız müzik platformu ‘Müzik Hayvanı’ desteği ile Şubat 2013 tarihinde çıkarmıştı. Şimdi ise grubun adını taşıyan albümleri ile müzik piyasasının kafasını keyifli bir şekilde fazlasıyla karıştıracak!

Albümü, Serdar Ateşer prodüktörlüğünde Babajım İstanbul Studios&Mastering’de hazırlayan grup, albümün soundunu, “batının iyi taraflarını alan rock müzik yapıyoruz, ama tersi de olabilir…” şeklinde tanımlıyor. ‘Hiçbirşeyizm’ şarkısında Akın Eldes gitarıyla gruba eşlik ederken, çıkış şarkısı olan ‘34’de ise Mor ve Ötesi’nin vokalisti Harun Tekin düeti karşımıza çıkıyor…

Albüm Funorg etiketiyle 23 Nisan’da raflarda!

Veysel Cihan Hızar yönetmenliğinde, İstanbul’un farklı bir çok mekanında çekilen ‘34’ klibi ve şarkısı için grup şunları söylüyor: “34; İstanbul’un kaosundan nefret eden kararsız ruhların şehre karşı gizlice memnuniyet beslemesi üzerine kurgulu bir şarkı. Klipte işlenen İstanbul, alışılagelmiş görüntülerden çok, daha telaşe sahnelerden oluşuyor. Geç kalmanın olağan sayıldığı günlük tempoda klip kendi sahnesine geciken grup elemanlarının hikayesini anlatıyor.” Gündelik temalı, mizahi konseptli sözleri ile şarkı üretimine özen gösteren topluluk, davulcularının ‘Educatedear’ konseptiyle de eğlenceli videolar ve şovlar sergiliyor. Şarkılarını resimleştirmeyi tarz edinen YÖKŞ, çizim ve illüstrasyonlardan oluşan t-shirt, şapka gibi çeşitli ürünler ile de dikkatleri üzerine topluyor.

YÖKŞ farklı şehirlerde performans sergiledikten sonra, birçok önemli mekanda sahne aldı ve almaya devam ediyor. Lana Del Rey ve Mabel Matiz gibi uluslararası ve ulusal piyasada tanınan isimler ile de aynı sahneyi paylaşan grup yeni albümleri ile daha da geniş kitlelere ulaşmaya devam edecek…

YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER

Erdem Topsakal (vokal/gitar)

Boğaç Soydemir (davul)

Emrah Fıçıcı (elektrik gitar)

Çagrı Özer (klavye/geri vokal)

Ramazan Kırdım (bas)