Kısa sürede ulaşılabilir kaliteli yaşamın yegâne sitesi haline gelen aradolu.com iş birliği ile evlerimize giren Bilgün Bodur’un “Organik Aşk”ında bir yemek kitabından fazlasını bulacaksınız. 

 

Nilgün Bodur‘ un sağlıklı yaşamın ve beslenme stillerinin önemini gün geçtikçe kavradığımız bu zamanlarda, yağ, tuz, un, şeker kullanmadan, içine baharat yerine aşk kattığı, pratik ve bir o kadar da lezzetli tariflerinden oluşan “Organik Aşk” www.aradolu.com’da yemek severlerle buluşuyor. Sadece yemek tarifleri değil hayatının her noktasında yanında olan birlikte sofralar kurduğu sevdiklerine de kitabında yer veren Nilgün Bodur’un kendi yaşantısından dokunaklı kesitlerinde siz de kendinizden bir şeyler bulacak ve dostlarına hissettiği duyguları okurken samimiyetine inanacaksınız.

Organik Aşk bize neler anlatıyor?

Organik Aşk, organik malzemelerle yapılan, yağ, şeker, un içermeyen yemeklerin bulunduğu bir tarif kitabı. Diğer yemek kitaplarından farkı, yemeklerinizi kimler için hangi duygularla yapmanız gerektiğini anlatan ve aşkın yemek yaparken ne denli etkili olduğunu vurgulayan bir sevgi kitabı olması.

Kitaptaki tarifleriniz hem sağlıklı hem lezzetli görünüyor, tariflerinizi nasıl oluşturdunuz ve Aradolu.com bunun neresinde yer alıyor?

Mutfakta her sağlıklı olmayan ama lezzetli olan bir gıdanın ikamesi vardır. Örneğin un ve şeker yerine Keçiboynuzu unu, süt karameli gibi alternatif ürünler kullanırım. Klasik ve geleneksel lezzetleri kıvamlarına ve tatlarına dikkat ederek ve ikamesi ne olabilir diye düşünerek sağlıklı tarifler haline getiriyorum yıllardır. Aradolu.com’da bu konuda en büyük yardımcım. Pratik ve sağlıklı tariflerim için ihtiyacım olan ürünlerin hepsini oradan bulabiliyorum. Aradolu.com ile ilişkimiz bu şekilde başladı ve sonra güzel bir kitaba dönüştü. Sınır yok mutfakta. Yeter ki alternatif üretmek isteyin.

Kitabınızdan bir tarifi bizimle paylaşır mısınız?

Sağlıklı, doyurucu ve yapımı çok kolay olan kinoalı krakerimin tarifini paylaşıyorum. Ara öğünlerinizin kurtarıcısı olacak.

1 2