Uluslararası esans şirketi MG Gülçiçek, ünlü tasarımcı Ümit Kutluk’un kendi adına taşıyan markası için parfüm tasarlamaya başladı. Bu özel projede Ümit Kutluk MG Gülçiçek’in parfümörü Jorge Lee ile birlikte çalışıyor.

İrlanda’da aldığı devlet teşvikiyle hızlı bir yükseliş yaparak lüks giyimde ülkenin en ünlü modacıları arasına giren Türk tasarımcı Ümit Kutluk, kendi markası için çıkaracağı parfümü MG Gülçiçek tasarlayacak. Proje kapsamında İstanbul’a gelerek MG Gülçiçek fabrikasını ziyaret eden ve parfümör Jorge Lee ile bir araya gelen Ümit Kutluk, esans tasarımının çok heyecanlı ve eğlenceli bir süreç olduğunu düşünüyor.

İrlanda Devlet Başkanı Michael Higgins’in eşi için de kıyafet tasarlayan Kutluk; markasının çok hızlı büyüdüğünü ve koleksiyona parfüm ekleme ihtiyacı doğduğunu belirtiyor. Ümit Kutluk Türkiye’de ve Avrupa’da esans sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan, Süleymaniye Camii, AVEA ve THY gibi markaların kurumsal kokularını da tasarlayan 57 ülkeye ihracat yapan uluslararası esans üreticisi MG Gülçiçek ile işbirliğine gitmeyi tercih ettiğini ifade etti.