Tek bir ücret karşılığı menüdeki her şeyi yiyebileceğiniz, yanında bir de ünlü sanatçıların performanlarını dinleyebileceğiniz bir yer hayal edin… People’a hoş geldiniz. 

Fotoğraflar: Erhan Tarlığ &  People Arşivi

İNCE DETAYLI DEKORASYON
Taksim’deki InterContinental Otel’in giriş katında, geçtiğimiz ay açılan People, İstanbul’un lezzet ve eğlence haritasında kısa sürede yerini sağlamlaştırmayı başararak, lezzetli yemekleri canlı müzikle bir araya getiren bir yer. İstanbul ve Bodrum’un yeme-içme ve eğlence sahnesine özel mekânlar kazandıran Jüpiter Group’un şehirdeki son projesi olan People, hem lüks iç salonu hem de bahçesiyle iki farklı konseptte misafirlerini ağırlıyor. Şık mermer zeminler, özel tasarım sandalyeler ve mekânın girişinde yer alan güçlü barıyla içeri girer girmez etkileyici bir izlenim bırakan People’ın bahçesi, bolca kullanılan yeşil ve canlı bitkilerle adeta yanı başındaki Gezi Parkı’yla yarışıyor.

KİMİ DİNLEMEK İSTERDİNİZ?
People’ın asıl cazibesiyse, sahnesine davet ettiği sanatçılarda yatıyor. Mekânda şimdilik pazar hariç haftanın her akşamı ünlü bir sanatçı sahne alıyor. Türk pop müziğinin güçlü ismi Nükhet Duru, ‘Beni Nükhet Duru Sanıyorlar’ isimli kabare şovuyla sahnenin en güçlü isimlerinden biri. Cenk Eren, Mehmet Erdem, Alişan, Selen Servi ve Barbaros da People sahnesini dolduranlardan. İlerleyen günlerde hem hafta içi hem de pazar günlerine yeni sürpriz isimler de eklenecek. Rezervasyonlarını People’ın iç mekân salonunda yaptıranlar, burada yemeklerini yiyip, masalarından kalkmadan canlı müzikle geceye devam edebiliyorlar. Tercihinizi bahçe masalarından yana kullanırsanız, her zaman bara geçip, içkiniz eşliğinde müziğin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

DÜNYA MUTFAKLARINDAN SEÇMELER
Canlı müzikte olduğu kadar, mutfağıyla da iddialı olan, yemek servisine öğle yemeğiyle başlayan People’ın menüsü hayli kalabalık. Salatalar, başlangıçlar, makarna ve risotto’lar, odun fırınında pideler, kömür ızgarasında etler, tatlılar ve garnitürlerin hepsi mekânın fiks menüsüne dâhil. Kişi başı 280 TL ödeyerek, hem sahnedeki canlı müziğin tadını çıkarabiliyor, hem de menüdeki her yemekten, istediğiniz kadarını masanıza sipariş edebiliyorsunuz. Evet, hepsini! Maş fasulyeli hellim salata, Alaska yengeçli fettucini, People Pide, süt kuzu incik, profiterol, deneyip onayladığımız lezzetler. Bunlara ek olarak taze enginarlı kuşkonmaz salata, karidesli kabak mücver, İtalyan yabani mantarlı risotto, Gerdanlı Pide, dinlendirilmiş antrikot ve kestaneli suflede de çok iddialı olduklarını söyleyebiliriz.

 

InterContinental Otel, Gümüşsuyu Mah. Asker Ocağı Cad. No: 1 Taksim, Beyoğlu
0212 230 0073
11.00-02.00