Alternatif mutfağa ilgi duyanların yeni adresi Nabu Fırın, Karaköy’de misafirlerini ağırlamaya başladı.  

Yazı: Eda Bayraktar

f4

Karaköy’ün otel altı mekânlarına geçtiğimiz aylarda bir yenisi daha eklendi. Nabu Fırın, semtte sürekli aynı yerlere gitmekten sıkılanlar için yeni bir alternatif olacağa benziyor. Mekânın adı Babillerde Yazı ve Bilgelik Tanrısı olan Nabu’dan geliyor. Üstelik Star Wars filmindeki Naboo gezegeninin ismi de buradan alıntıymış.
Mekânın iç dekorasyonu oldukça konforlu ve modern. Nabu Fırın’a girdiğinizde Karaköy’ün dar ve sıkışık mekânlarının aksine ferah ve sizi bunaltmayacak bir tasarımla karşılaşıyorsunuz. Tasarımında özellikle ahşap detaylara yer veren mekân, misafirlerinde dingin ve huzurlu bir ruh hali yaratıyor. Mekânın bir duvarında İstanbul’un ünlü grafiticilerinden Leo Lunatic’in bir çalışması bulunuyor. Duyduğumuza göre Nabu Fırın’a gelen misafirler, bu duvarın önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyormuş.
Özellikle öğle yemekleri için tercih edebileceğiniz Nabu Fırın’ın menüsü de bir o kadar zengin. Alternatif lezzetler denemek isteyenler için, pek çok farklı pizza çeşidi ve panini’ler sizi bekliyor. Buradaki panini ve pizzalara başka yerlerde rastlama ihtimaliniz yok denecek kadar az. Hafif ve atıştırmalık bir şeyler denemek isteyenlere armut, krem peynir ve rokforlu panini’yi tavsiye edebiliriz. Yemeklerden önce misafirlere otlu tereyağı ve peynirli&cevizli sıcak ekmek sepeti ikram ediliyor. Zaten bu ikramlarla iştahınızın açılmaması mümkün değil. Nabu Fırın’ın birbirinden lezzetli pizzaları arasında en sıra dışı olanı ise böğürtlenli ve ricotta’lı pizza. Nabu ekibi, damak tadımızın pek de alışık olmadığı bu ikiliyi, büyük bir uyum içerisinde birleştirmeyi başarmış. Mekânın Nutella’lı ve muzlu pizzası da bir o kadar lezzetli ve ilginç. Eğer tercihinizi tatlı bir şeylerden yana kullanmak isterseniz bu pizzayı mutlaka tatmalısınız. Nabu Fırın’da yemekle beraber içtiğiniz alkolsüz içecekleri ücretsiz olarak temin ediyorsunuz. Tabii bu lezzetli pizzalara şarap ya da alkollü kokteyllerle eşlik etmeyi de tercih edebilirsiniz.

NE YEMELİ? Nabu ekibi tarafından en çok tavsiye edilen böğürtlenli ve ricotta’lı pizza (32 TL) farklı lezzetlere açık olanları mutlu edebilir. Klasik tatlardan vazgeçemeyenler için önerimiz bolonez pizza. Armut, krem peynir ve rokforlu panini’yi de (19 TL) denemeden mekândan ayrılmayın. İki kişi ortalama 50 TL hesap ödeyerek karnınızı doyurabileceğiniz Nabu Fırın, yemek yemekten zevk almayı bilen misafirlerini bekliyor.
Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Murakıp Sok. No: 13, Beyoğlu
0212 245 1100
08.00 – 22.00