Söz konusu pizza-makarna ise gerisi teferruattır. İtalyan Mutfağı’nın en sevilen ikilisinin İstanbul’daki lezzet duraklarını araştırdık. 

pizzamoda

Image 1 of 7

Belki İsveçli bilim adamları ispatlamadı ama hamur işinin mutluluk hormonlarıyla bir ilgisi olduğu kesin. Eğri oturup doğru konuşalım, modumuz düşük olduğu zaman kendimizi pizza ya da makarna yerken bulmuyor muyuz? Cevabınızı duyar gibiyiz. Bu sebepten biz de şehirdeki en iyi pizza ve makarna adreslerinin avına çıktık. Bu arada ufak bir uyarı; yazı uğurladık, kışa girdik tamam ama siz yine de aşırıya kaçmayın. Afiyet olsun!

PİZZA MODA
Pizza Moda yeni açıldığında sayfalarımızda yer bulmuştu. İddialı bir pizzacı olacağının sinyallerini de o zamandan vermişti. Görüyoruz ki düşüncelerimizde haklıymışız. Pizza Moda çoktan semtin daimi üyelerinden oldu bile. Hızlı servisi de açken tercih edilen mekânlardan biri olmasını sağlıyor. Naçizane bir tavsiye, Akdeniz pizzası deneyin hayli lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Caferağa Mah. Leylak Sok. No: 7A, Moda
0216 418 0418

EATALY
Zorlu Center’ın bize en güzel sürprizlerinden biriydi Eataly. “Has İtalyan” olarak aksettirdiğimiz Eataly’de makarnalar elde açılıyor hem de gözünüzün önünde. Birebir şahit oluyorsunuz her ana yani... Üstelik isterseniz paket halinde alıp evde kendiniz de yapabiliyorsunuz. Pizzaların da bundan eksik kalır yanı yok, yapım aşamasına an be an şahitsiniz. Ayrıca biliyorsunuz ki her türlü İtalyan ürününü burada bulabilirsiniz. Pizza-makarna yemeye gelip elinizde birkaç torba ile geri dönebilirsiniz kısacası.

Zorlu Center, Meydan Katı
0212 336 6600

FRATELLI LA BUFALA
Fratelli La Bufala, İstanbullular’ı ilk defa Napoli lezzetleriyle tanıştıran mekânlardan bir tanesi. Pizza boyutları da oldukça tatmin edici... Üç olmasa da iki kişinin doyması garanti! Çok uygun fiyatlı değil fakat ulaşılmaz rakamlar da dönmüyor menüde. Başlangıçta servis edilen mozarellaların da tadı damağınızda kalabilir!

Loft Binası Büyükdere Cad. No: 201, Levent,
0212 325 5411