İstanbul’da bir kahve furyasıdır, almış başını gidiyor. Ardı ardına açılan kahve dükkânları da cabası. Bu sefer de Meşrutiyet Caddesi’nin Galata yönüne doğru yürürken rastladığımız Milkbar’a “takılıyoruz”.  Oldukça küçük bir alanı kendine mesken edinen Milkbar “al-çık” konseptinde hizmet veriyor. Küçük olması dezavantaj değil, aksine mekânda sıcak bir hava yaratıyor. Hatta alanı kısıtlı olduğu için toplam iki çalışanı var! Yalnız her ikisinin de işine hâkim ve güler yüzlü olduğunu söylememiz gerek. Milkbar’da kahvenin yanı sıra lezzetli ve çeşitli panini’ler de mevcut. İşletmecisi aynı zamanda kuşkonmaz yetiştiriciliği de yaptığı için özellikle kuşkonmazlı panini’yi denemekte fayda var. İmalathanelerinden paketlenerek gelen panini’ler Milkbar’da beğenilere sunulup hızlıca servis ediliyor. Üstelik tümü de oldukça lezzetli. Kahvaltısız güne başlayamayanlar için Milkbar’da Ege usulü “Breakfast Special” da düşünülmüş. Fiyatlarının ise şehirdeki diğer kahvecilere göre bir “tık” daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Mekânın müzik anlayışı da oldukça iyi çünkü çalan müzikler yüzünüzde ufak bir tebessüm yaratmaya yetiyor.

NE YENİR? Yukarıda Kuşkonmazlı Panini’yi anlatırken bahsettiğimiz lezzetin tam adı Panino Asparagus (8,50 TL). Mozarella, domates, jambon ve hardaldan oluşan Panino Presunto’yu (9,50 TL) da denemeden geçmeyin.
NE İÇİLİR? Kahvelerin fiyatlarının uygunluğunu takdir ettiğimizi söylemeliyiz. Ne isterseniz isteyin fiyatları 4-5 TL arasında değişiyor. Geleneksel lezzetlerden vazgeçemiyorsanız Türk Kahvesi (5 TL), sert bir şeyler içmek istiyorsanız Espresso (4 TL), hafif kahve tutkunuysanız Latte de (5 TL) seçenekleriniz arasında yer alıyor.