Ortaköy 2013’e ÜÇ yeni mekanla giriyor: BRASSERIE bomonti, Smyrna ve Kiki. Peki neden Ortaköy’ü seçtiler ve bu ÜÇ isim Ortaköy’ün çehresini nasıl değiştirecek?

Bir zamanlar Boğaz’ın sayfiye yeriydi Ortaköy; sonrasında ise gece eğlence hayatına Memo’s gibi mekanlarla hareket getirdi. Şimdiyse gündüz huzurlu bir ortamda kahve içip, kahvaltı yapmak, öğlen lezzetli bir şeyler atıştırmak, gecesinde de eğlencenin tadını sonuna kadar çıkarmak isteyenlerin gözdesi oldu. İşte bu dönüşümde önemli yere sahip üç isimle karşınızda Ortaköy.

ORTAKÖY’DE BRASSERIE BOMONTİ İLE HAYAT VAR!

Image 1 of 9

1890’da Feriköy’de Bomonti Bira Fabrikası’nın kurulması ile başlayan Bomonti’nin macerası günümüzde de devam ediyor. Bulunduğu semte dahi adını veren fabrikadaki üretim, bu toprakların ilk birası olma özelliğini taşıyor. Maceranın devamı Brasserie Bomonti’lere bir yenisi daha eklenerek temmuz ayında Ortaköy’de açıldı. Mekanla ilgili detayları işletmecisi Göksel Sunter anlattı.

Neden Ortaköy’ü tercih ettiniz?
Biz zaten yıllardır Ortaköy’de mekan işletiyorduk. Brasserie Bomonti konseptinin Ortaköy’ün tarihi ve mimari yapısına uygun olduğunu düşündük. Burası artık Ortaköy’deki değişimin ve konseptin ana noktası haline gelmiş durumda. Bu şekilde Brasserie Bomonti’yi burada açmakta ne kadar haklı olduğumuzu gördük. <p< Nasıl bir konsepte sahip Brasserie Bomonti?
Alışageldiğimiz bar/restoran ortamından farklı olarak eski Bomonti bira bahçelerinden alınan ilhamla tasarlanan Brasserie Bomonti’lerin kapısından daha ilk adımızı attığınız anda sizi çok özel konsept karşılıyor. Eskitme ahşap, pirinç çerçeveli ışıklı masaları; üzerinde Bomonti Bira Fabrikası’ndan geçmişe ait birçok detayın bulunduğu tuğla yüzeyli duvarları; ahşap ve aydınlatmalı geçmişten unutulmaz parçaların sergilendiği özel dolabı; mermer tablası, ahşap sandalyeleriyle benzerine başka bir yerde rastlayamayacağınız barı ile Brasserie Bomonti’ler geçmiş ile bugünün modernliğini buluşturan bir konsepte sahip. Bu özellikleri ile konseptimiz misafirlerimizin geldikleri her yeni gün farklı bir şey keşfetmelerine olanak sağlıyor.