GÖLGE KIZ

Yazar Murat Tuncel, Gölge Kız adlı öykü kitabında, Türklerin Avrupa ülkelerine taşıdığı Anadolu’yu anlatıp irdeliyor ve özlem, yabancılık ve gidilen yabancı toplumu yadırgama da dâhil farklı duygulara dikkat çekiyor. Yazar bir diğer öykü kitabı Beyoğlu Çığlıkları’nda ise farklı hayatların ve insanların kesişme noktası olan Beyoğlu’na uzanıyor ve birbirinden farklı kadınların yaşamlarına dair hikâyeler anlatıyor.

TATLI ÇİKOLATA

Martıların Düğünü isimli kitabıyla Dil Derneği Ömer Asım Aksoy Ödülü’nü kazanan Merih Günay’ın yeni kitabı Tatlı Çikolata kader, aşk ve mutluluk üzerine kısa bir roman niteliğinde. Günay, farklı anlatı türlerini kullandığı Tatlı Çikolata’da okura bir aşk labirentini ve bulmacayı andıran; parçalı bir hikâye anlatıyor.

BEYOĞLU ÇIĞLIKLARI

Murat Tuncel’in bir diğer öykü kitabı Beyoğlu Çığlıkları’nda ise farklı hayatların ve insanların kesişme noktası olan Beyoğlu’na uzanıyor ve birbirinden farklı kadınların yaşamlarına dair hikâyeler anlatıyor.

MARTILARIN DÜĞÜNÜ

Merih Günay, Dil Derneği Ömer Asım Aksoy Ödülü’nü almış olan bu kitabında, hayatı altüst olan genç ve hırslı bir yazarın kaderine boyun eğmek yerine onu nasıl gafil avladığını anlatıyor.

İNANNA

Yazar Murat Tuncel, birçok efsaneye gönderme yaptığı tarihi romanında, İstanbul’da ve Anadolu’da pek çok iç çekişmenin yaşandığı bir dönemde yolları kesişen iki kahramanı; bir Ermeni beyinin kızına âşık olduğu için babası tarafından sürgüne gönderilen Beyreoğlu Yarosman ile Gelibolu’dan İstanbul’a gelen yeniçeri Bilal’in öyküsünü sürükleyici bir dille anlatıyor.