Aklıma gelen adresleri sıraladım ama buralar öyle herkesin bildiği yerler değil. Görmek için bakmanız, İstanbul’u dinlemeniz lazım!

 

istanbulvesanatgal

Image 1 of 3

İstanbul’da hiç ummadığınız sokaklarda hiç ummadığınız kapılar ardında öylesine özel ve güzel insanlar var ki... Yaptıkları işler ve yarattıkları güzellikler ile hayatlarımıza renk ve tat katıyorlar. Madem bu ay Trendsetter özel sanat sayısı çıkardı, ben de kendimce İstanbul ve Sanat deyince aklıma gelen birkaç adresi naçizane sizlerle paylaşmak istedim.

ARTE
İstanbul’un ve Beyoğlu’nun en güzel sokaklarından Kumbaracı Yokuşu’ndan aşağı inerken sol tarafınızda Tercüman Çıkmazı’na giriyorsunuz. Mîna Urgan ve Sait Faik Abasıyanık gibi çok özel isimlerin yaşadığı bu yolun sonunda sizleri açıldığı zaman büyüleyecek bir kapı bekliyor. O kapının ardında Arte İstanbul Sanat Merkezi ve heykellerle dolu harika bir bahçe bulacaksınız. Burada çok değerli birçok sanatçının çalışmalarını görebilir, her seviye için verilen farklı alanlardaki kurslara katılabilir ya da her daim yenilenen sergileri ziyaret edebilirsiniz. Eğer yolunuz Arte’ye düşerse Türkiye’nin en başarılı heykeltıraşlarından Yunus Tonkuş’a selam göndermeyi ve Beyoğlu’nu onun aşkı ile dinleyip sohbet etmeyi ihmal etmeyin derim. Tomtom Mah. Tercüman Çıkmazı, Beyoğlu, 0212 292 8045