Türkiye’nin ilk özel uzmanlik kliniği olan veteriner göz merkezi koşuyolu’nda hizmet veriyor. Klinikte özel tani ve tedavi cihazlari ile bizzat prof. Dr. Murat şaroğlu’nun uzmanliğindan yararlanabilirsiniz.

goz1

Image 1 of 5

Neden göz uzmanlığını seçtiniz?

Göz hastalıklarına ilgimin iki temel nedeni olduğunu sanıyorum. Birincisi, rahmetli dedem 80’li yılların başında katarakt operasyonu geçirmişti. O yıllarda teknoloji bu kadar gelişmediği için uygulanan teknikler çok farklıydı. Neticede dedem ömrünün son 15 yılını görme engelli olarak yaşadı. Çocuk yaşta bilinçaltımda oluşturduğu etkiler diyelim. Diğer sebep ise sanırım sporcu geçmişimden kaynaklanıyor. Zor olanla hep bir derdim olmuştur. Mücadeleci ve inatçı bir yapım var.

Almanya’da bir süre eğitim aldınız. İki ülkenin veterinerlik yaklaşımını insani ve teknik yönden karşılaştırmanızı istesek…

Teknoloji üreten bir ülke olarak Almanya kesinlikle çok daha ileri. Ancak bir o kadar net söyleyebilirim ki, insanımızın vicdanı ve cana olan saygısı kimi zaman daha ön planda. Örneğin, orada daha rahat ötenazi kararı verebiliyorlar.