Merakla beklenen Mitte Karaköy, geçtiğimiz haftalarda kapılarını açtı. Şimdi şehirde herkes, karikatürlerde bile ondan bahsediyor.

mitte-karakoy-g

Bugünlerde Karaköy’ün ara sokakları biraz girintili çıkıntılı olsa da, bu bohem semt üst üste açılan iyi ve profesyonel mekânlarla şehrin yeni yeme-içme ve eğlence merkezi olmaya aday. İstanbul’da Lucca gibi konseptlerle trend yaratan, alışkanlıkları değiştiren işletmeci Turgay Yıldız, şimdi de Mitte Karaköy’ü açarak semtin, şehrin yeni cazibe merkezi olduğunu onaylamış oldu. Mitte Karaköy aynı zamanda İstanbul’un en eski tiyatrolarından birinin olduğu No: 66 binasında açıldı. Bugün eski tiyatro sahnesinin olduğu yerde, barın arkasında yukarıda konumlanan açık mutfak kesinlikle görülmeye değer.
“Karaköy’e iyi yemek & iyi müzik, kaliteli servis sunmaya geldim. Ruhu olan bir yere geldim, burada kendim gibi olduğumu hissediyorum ve bundan keyif alacak bir müşteri kitlesi hedefliyorum” diyen Turgay Yıldız, Mitte Karaköy’ü “Tüm gün açık, yeni nesil bistro yani bistronomique” olarak tanımlıyor. Mekânın mutfağı ise günümüzün başarılı ve yükselen şeflerinden Mehmet Yücel’e emanet. Yücel ise mutfağı konusunda şunları söylüyor: “Kaliteli malzemelerin kullanıldığı, şık yemeklerin uyumlu bir füzyon ile harmanlandığı ve ‘fine dining restaurant’ kadar da pahalı olmayan bir menü konsepti oluşturmayı amaçladık.”
Mekânın menüsündeki lezzetli olduğu kadar, yaratıcı ve yenilikçi tabaklar eşliğinde iyi yemek ve iyi sohbet ekseninde akşamlarınızı geçirebilirsiniz. Mekân sadece yemekleriyle ön planda değil! Eğlenceye devam etmek isteyenler için, restoranın içerisinden geçilen, özel şifreyle girilecek bir gece kulübü olduğunu da belirtelim. Müzik direktörlüğünü DJ Bahadır Sezer’in yaptığı ve yurt dışından konuk DJ’lerin de performanslarını sergileyeceği Mitte’nin müzik tarzı, nu jazz, neo soul, funk ve deep house… Karaköy’e gelmek için artık daha fazla sebebiniz olduğu kesin.

1 2