Benim asıl branşım diye söylemiyorum ama doğa sporları için söylenen klişe cümleler en çok bizim spora yakışıyor. Rüzgâr ve dalgalarla mücadele olsun, güneş, yağmur veya kar altında limitleri zorlamak olsun 7’den 77’ye yapılabilen bir spor olsun, her durum ve her yaşa uygun özel bir spor yelken.

1

Image 1 of 4

Spor yapmamızın amaçlarını saymaya kalksak yüzlerce sebep bulabiliriz. Sağlıklı olmak, yazın plajlarda rahat ve güzel hissetmek, kilo almak, kilo vermek, az da olsa sosyalleşmek, yeni insanlarla tanışmak, doğada zaman geçirmek, kuvvetlenmek, hızlanmak, mutlu hissetmek bunlardan bazıları. Şehirde sıkışık hayatlar yaşayan bizler bu sebepleri ne kadar çok çeşitlendirebilirsek o kadar daha uzun süre, düzenli ve farklı sporlarla uğraşma yollarını arar, buluruz. İşte bu arayışta hayatınızı biraz olsun kolaylaştırmak amacıyla, güzel bahar aylarında şehirden uzaklaşmadan yapabileceğiniz en güzel doğa sporlarından biri olan yelken sporunu anlatacağım.

Benim asıl branşım diye söylemiyorum ama doğa sporları için söylenen klişe cümleler en çok bizim spora yakışıyor. Rüzgâr ve dalgalarla mücadele olsun, güneş, yağmur veya kar altında limitleri zorlamak olsun, 7’den 77’ye yapılabilen bir spor olsun, her durum ve her yaşa uygun özel bir spor yelken. Hemen dünya turu hazırlıklarına başlamayalım ama kısaca nasıl bir şeymiş görelim.