“Herhangi birinden vazgeçmek zorunda değilsin!”

Colgate Optik Beyaz 21 kadını çok özel bir proje için bir araya getirdi. Güç ve güzelliğin birbirinden ayırılamaz iki unsur olduğu bakış açısı ile hayata geçirdiği sergi, 12-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında, şehrin moda ve sanat merkezi Abdi İpekçi Caddesi’nde sergileniyor.

Türkiye’ nin önde gelen fotoğraf sanatçıları Tamer Yılmaz, Ayten Alpün, Ümit Savacı ve Koray Parlak, gücünden ve güzelliğinden vazgeçmeden hayatın içinde var olan bu “Güçlü ve Güzel” kadınları mercek altına alarak, kırmızının etkisi altında fotoğrafladı.

“Güçlü ve Güzel” Fotoğraf Sergisi, kadının varoluşundan bu yana sahip olduğu iki en önemli sıfat olan “güç” ve “güzellik” e odaklanıyor.

Bu iki kelime tek tek ele alındığında ve cinsiyet adledildiğinde erkek ve kadını tanımlayan sıfatlar olarak karşımıza çıksa da, aslında bu iki sözcüğün kadına dair tanımlamalar olarak tarihten bu yana kullanıldığını görmek mümkün…

Günümüz Türkiye’ sinde hem güçlü, hem de güzel olmayı başaran 21 kadının hayatından karelerin yer aldığı sergi, “herhangi birinden vazgeçmek zorunda değilsin” in altını çiziyor.

Colgate Optik Beyaz’ın Seçimiyle 21 “Güçlü ve Güzel” Kadın…

Colgate Optik Beyaz, stilin yalnızca giyim tarzı değil, yaşam tarzı, duruş ve benzeri tüm artı değerler olduğu bakış açısı ile Türkiye’ de hem isimleri, hem de stilleri ile fark yaratan, başkası değil tam da kendisi olan 21 “Güçlü ve Güzel” kadınını seçti;

Arzum Onan, Ayşe Kucuroğlu, Elif Mısırlı, Sinem Güven, , Eliz Sakuçoğlu, Başak Dizer, Deniz Marşan, Elvan Tığlıoğlu, Sibel Arna, Dilan Bozyel, Ayşegül Kunter, Deniz Yemişçi, Ümit Karalar, Lara Sayılgan, Bahar Çebi,Liana Kesenci, Billur Saatçi, Melis Göral, Zeynep Özyılmazel, Hande Çokrak, Hande Can Yüce.

Günlük ritüelleri ile objektiflere cesurca gülümseyen bu ilham perileri “herhangi birinden vazgeçmek zorunda değilsiniz” diyorlar!

Bu harika sergiyi ziyaret etmek için 12-17 Mayıs tarihleri arasında Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’ ne uğrayabilirsiniz. Etkinlikten haberler ve detaylar için ise Colgate Optik Beyaz Facebook sayfasını takip edebilirsiniz!