Alimler diyarı Tokat mutfağı ile sizleri buluşturuyor…
Antik Bizans’tan günümüze medeniyetlere ev sahipliği yapmış Tokat, çok özel mutfağı ile 21-31 Ekim tarihleri arasında 34 Restoran’da…

Anadolu, medeniyetlerin beşiği. Tokat coğrafi konum olarak il sınırları içerisinde birbirine parallel uzanan 500m yükseklik farkına sahip, taraçalı 3 farklı ova ve bunları besleyen su kaynakları üzerinde konumlanmıştır. Tarihi ise bir medeniyetler harmanı; Hitit, Antik Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’dan günümüze kadar çok farklı medeniyetlerin ve halkların yerleşim yeri olma özelliğini taşıyor.
Evliya Çelebi Seyahatname’sinde Tokat’tan da geçmiş. Tokat’ın bağlarını, bahçelerini ve ovalarını da anlatmış. Anlatırken de bölgenin ne kadar bereketli bir gıda ambarı olduğunu notlarına eklemiş.
Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Tokat’ın tarih içerisinde mutfağı da bereketli toprakların sunduğu güzelliklerle gelişmiş. Grand Hyatt Istanbul alimler diyarı olarak da anılan Tokat’ın yine aynı bilgelikteki özel pişirme teknikleri ve araç gereçlerine sahip mutfağını yemek meraklıları ve yemek severlerle buluşturuyor.
Tokat Kebabı, Tokat Tavası gibi Tokat Mutfağı’nın yörede asırlardır pişirilen yemekleri İtalyan Executive Şef Fabio Brambilla’nın yönetiminde 21-31 Ekim tarihleri arasında
34 Restoran’da siz yemek severleri bekliyor.

Bilgi ve rezervasyon için +90 212 368 1234