Bir türlü ket vuramadığımız tatlı aşkımızı çikolata ile dindirmeye çalışıyoruz. İşte İstanbul’da çikolatasıyla nam salmış 10 mekan: 

cikolatagal1

Image 1 of 5

BUTTERFLY HANDMADE CHOCOLATE
Çikolata dediğimizde satın alabileceğimiz çok fazla çeşit var, yalnız kaliteli çikolata dediğimizde seçeneklerimiz biraz azalıyor. Son yıllarda kaliteli, özel yapım çikolataları alabileceğimiz mekânların sayısı arttı. Bu markaların en iddialılarından biri de Butterfly. Butterfly’ı diğer kaliteli çikolata markalarından ayıran en önemli özellikleri ise şunlar: Daha butik, kakaoları dünya kalitesinde ve çikolataları el yapımı. Her ne kadar İstinye Park, Akmerkez’de şubeleri olsa da ben ilk açılan Alkent şubesini tercih ediyorum zira çikolata üretiminin yapıldığı şube burası. Unutmadan; Butterfly sadece çikolatalarıyla değil, pastalarıyla da iddialı.
Tepecik Yolu Alkent AVM F4 Blok 13/2 Etiler
0212 352 7783

GODIVA
Bu listede ünlü Belçika markası Godiva olmasa olmazdı, değil mi? Yıllardır yiyenin zaman zaman aşerdiği, insanın ağzını sulandıran, “olsa da yesem” dediği Godiva çikolataları, Sevgiler Günü için ideal seçeneklerden biri. Dahası tadı kadar sunumuyla da damaklara taht kurmuş durumda. Üstelik sevgiliniz yanınızda yerken siz de bir-iki tane otlanabilirsiniz. Fena olmaz değil mi?
Abdi İpekçi Cad. Ünsal Apt. No: 6 / 8B
0212 246 4186