Mücevher koleksiyonları Harrods mağazasında sergilenen terk Türk olan Ece ŞİRİN, dünya devleriyle rekabet ediyor. Tasarladığı mücevherleri Paris HILTON’dan  RIHANNA’ya, KYLIE MINOGUE’tan KATE MOSS’a  kadar dünyaca ünlü isimler takıyor.

trendsetteranten2

Image 1 of 4

Bee Goddess’ın başarısının altında, markanın sadeliği kadar ifade ettiği derin felsefe, hikâye ve enerji yatıyor. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Markanın felsefesini “aydınlık lüks” olarak yorumluyoruz. Bee Goddess’ın tüm tasarımları takanların güzelliğini, gücünü ve özelliğini temsil ediyor. Biz, “mücevher statü sembolü değil, ruhun sembolü olmalı” diyerek yola çıktık. Aydınlanmış kişiler, peygamberler bilgelik yolculuklarını hep mağaralarda tamamlar. Değerli taşlar ve mücevherler ulaşılması en güç ve en derin bilgeliğin sembolleridir. Hikâyelerde, karanlık mağaralardaki saklı hazineler, bilinçaltımızın karanlığına ve derinliğine girdiğimizde ulaşılabilecek hazineyi simgeler. En değerli hazine olan özün bilgisi, “öz cevher” ışıldar, ışıldatır. Bizi maddi dünyanın efendisi yapar, istediğimiz her şeye sahip olabilmenin anahtarıdır. Bee Goddess’ın felsefesi ve tasarımları öz cevheri vurgulamakta. Mücevherlerimin “ruhun ışığının, güzelliğinin ve gücünün” sembolü olmasını istedim.

Tasarımlarınız Londra’da Harvey Nichol’s ve Joseph’te sergilenirken, Harrods’ı da kendinize hayran bırakmayı başardınız. Bunun arkasında yatan hikâyeyi bizimle paylaşır mısınız?

Markayı çekici bulmalarının birçok sebebi var. Öncelikle tasarımlarımız çok güçlü, yalın ifadeleri ile 21. yüzyılın yüzü. Her tasarımın araştırmaya dayalı hikâyesi de eklenince, piyasadaki tüm markalardan çok daha farklı ve zengin bir değer sunuyoruz. Her bir tasarım ile birlikte hikâyesini ve koleksiyon kitabını veren tek marka biziz. Harrods ekibi, tasarımlarımız kadar felsefemizi de çok farklı buldu ve sevdi. Markanın DNA’sındaki evrensellik günümüz dünyasını kucaklıyor. Ayrıca Türk işçilik kalitesi ve İstanbul’da doğmuş bir marka olması da Bee Goddess’ın cazibesini artırıyor. Bee Goddess bizi dünyanın en önemli markalarının mücevher tutkunları ile buluştuğu, tüm tasarımcıların hayali olan Harrods’a taşıdı. Hem bir girişimci, hem de tasarımcı olarak bu yeni adım beni çok heyecanlandırıyor ve gururlandırıyor. Amacım hep daha iyisini yapabilmek.