Pelin Pestilci ve Murat Patavi yıllarca reklam sektöründe çalıştıktan sonra bir çiçekçi açıyor. Fakat bu bildiğiniz çiçekçilere benzemiyor. Epicure doğada can bulmuş her türlü bitkiyi, yine her türlü obje ile bütünleyerek birlikteliğin gücünü sunmayı hedefleyen bir çiçekçi. 

 

dogagal

Image 1 of 3

Epicure (Epikür) ismi ne anlama geliyor?
Epikür, ismini insanın mutluluğa varmasını amaç edinmiş ünlü bir felsefeciden alıyor. Epikür, Helenistik Felsefe’nin en önemli düşünürlerinden biri olarak anılır. Doğanın atomların birleşmesinden oluştuğuna inanan Epikür, insanın mutluluğa varmasını amaçlar. Midilli ve Lampsakos’ta ders verdikten sonra Atina’ya yerleşen ve satın aldığı bahçede öğrencileriyle birlikte yaşayan Epikür ve öğrencilerine “bahçe filozofları” da denilirmiş. Bahçenin girişinde ise şu sözlerin yazılı olduğu bir tabelanın varlığından söz edilir: “Ey yabancı! Burada mutlu olacaksın. Burada haz en üstün iyiliktir.”

Epicure’ün klasik bir çiçekçiden farkı ne?</strong
Epicure’ün çıkış noktası aslında gözümüzün önünde yer alan, önemsemediğimiz, farkına varamadığımız değerlere hayatımızda yeniden yer açmak. Epicure’de doğada kendine can bulmuş her türlü bitkiyi, her türlü obje ile bütünleyerek “birlikteliğin gücünü” sunmayı amaçlıyoruz. Epicure’de özel üretilmiş kokulardan bahçe kitaplarına kadar doğaya dair birçok ürün var. Sadece yeşili sevene değil, yeşili sevmesi gerekenlere de sesleniyoruz. Hediye kavramına bakış açımız da farklı. İnsanların birbirlerine kalıcı hediyeler emanet etmelerini arzuluyoruz. Özen gösterilecek, hayranlıkla seyredilecek, sizinle iletişim kuracak hediyeler.