Nilperi Şahinkaya, Aras Aydın, Cem Yiğit Üzümoğlu, Kerem Arslanoğlu, Burak Sarıkahya, Sinan Çatıkkaş, Nejdet Sert, Süleyman Kara ve Soner Kurt’un rol aldığı, geçtiğimiz sezonun ses getiren tiyatro oyunu “Kalp” ikinci sezonda tiyatro severlerle buluşuyor.

Kalp; 80’li yıllarda sadece eşcinsellerde görüldüğü iddia edilen bir salgının yarattığı korkuyu, dayanışmayı ve ötekileştirmeyi konu alıyor.  Herkes tarafından heteroseksüellerde de görüldüğü bilinirken, korkunun büyümemesi için karantina benzeri bir hayata sürüklenen, baskı gören ve yalnızlığa itilen bir grup gencin etkileyici hikayesini anlatan Kalp, yeni sezonda da seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Yönetmenliğini İbrahim Çiçek’in, çevirmenliğini Hira Tekindor’un üstlendiği, yazarı Larry Kramer olan “Kalp” adlı oyunun Ocak ayı biletleri satışa sunuldu.

 

OCAK AYI PROGRAMI

 28-29-30-31 Ocak saat 20:30

Mekan: Craft Tiyatro

Bilet Fiyatı: 1. Kategori: 90 TL /  2. Kategori: 80 TL / 3. Kategori: 65 TL

Oyun Hakkında;

“Kırktan fazla tedavi gördüm. Hayır! -Üç farklı, hayır dört farklı tür kemoterapi gördüm. Hayır! -İnterferon aldım, birkaç çeşit. İki farklı deneye katıldım. Herkesten çok zaman geçirildi üstümde. Bunların hiçbiri bir işe yaramadı. Dört kez hastaneye gittim- ve lütfen yalvarıyorum ölene kadar bir daha hastaneye gitmem gerekmesin. Hastalık bana -hayır! sigorta şirketine 300.000 Dolara patladı, belki daha fazla.  Yüzde 85’imiz iki yılın sonunda öldü, üç yılın sonunda bu oran daha da yüksek. Emma’nın o kadar çok hastası öldü ki artık ona Doktor Ölüm diyorlar.

Güneş doğmuyor artık, sen de zorlama daha fazla.”

Kalp sevmek üzerine bir oyun. Bir şehir, salgın, bencillik, ötekiler, yalnızlık, sevmek, mağdur olmak, çaresizlik, çok sevmek, AIDS, çok sevmek ama çok… En sevdiğin ölürken güçlü kalabilir misin?

Bilmem.

Belki.

 

Yazan: Larry Kramer

Yöneten: İbrahim Çiçek

Çeviren: Hira Tekindor

Dekor & Işık: Kerem Çetinel

Müzik: Ömer Sarıgedik

Yapım Koordinatörü: Nilüfer Morkoyuncu

Kostüm: Nihal Kaplangı

Videoart & Fotoğraf: Şevval Balkan

Videoart Çekim Ekibi: Yunus Pehlivan, Emre Kaya, Ergün Baydı, Orhun Başer, İrem Akbal

Görsel Tasarım: Elifcan Yavaş

Afiş Tasarım: Onur Sipahi

Koreografi: Bahadır Efe

Hareket: Göksun Büyükkahraman

Mekan Yönetimi: Şevval Çakır

Proje Ekibi: Helin Irmak Demirel, İrem Çelik, Eylül Dursun, Meltem Satıloğlu, Deniz Ekinci, Bahar Seki

Oynayanlar: Aras Aydın, Nilperi Şahinkaya, Cem Yiğit Üzümoğlu, Kerem Arslanoğlu, Burak Sarıkahya, Sinan Çatıkkaş, Nejdet Sert, Soner Kurt, Süleyman Kara, Katya Çiçek