Bebek’in en yenisi tanıdık bir mekân! 2015’ten bu yana müdavimi olduğumuz Grandma’nın eşi Grandpa, meşhur Cevdetpaşa Caddesi’nde yerini aldı.

EN LEZZETLİ HANGİSİ?
Şimdi öncelikle Grandma’dan bahsedelim. Nişantaşı’ndaki mekândan içeri girer girmez sizi ilk karşılayan şey enfes lezzetteki hamur işleri ve pasta çeşitleri olur. “Hangi birinden başlasam, nasıl başlasam?” diye derin derin düşünürsünüz. Şanslıysanız ve yanınızda biri varsa, gözünüze kestirdiğiniz her şeyi ortaya söylersiniz. Yok, tekseniz, ya ayıp olmasın diye bir-ikisini seçersiniz, ya da paket yaptırıp eve götürürsünüz. Durum Grandpa için de farklı değil. Bebek’teki yeni mekânda sizi ilk karşılayan büfe değil, masalar. Fakat konu yiyecek seçeneklerine gelince, menü yine bir derya deniz. Başrol, ekşi mayalı ekmeklerle yapılan sandviçlerde. Hatta ekmekler o kadar lezzetli ki bazen buranın sadece bir ekmekçi olmasını bile dileyebilirsiniz. Kruvasanlar (5 – 12 TL) arasında bademli ve çikolatalı olanı herkes en az bir kere denemeli. Tost (18 – 24 TL), bagel (2,50 TL) ve ev yapımı poğaça seçenekleri (2.50 TL) de yerel malzemelerden oluşan kahvaltı tabakları (36 TL) da hayallerinizdeki masaları size sunabiliyor. Bu arada, sebze, baklagil ve tahıllardan oluşan öğle menüleri de mevcut.

‘SPECIALTY’ KAHVE ÖN PLANDA
Grandpa’nın, Nişantaşı’ndaki eşinden ayrışan önemli bir özelliği var. Buranın öne çıkarmak istediği ve başardığı konu kahve seçenekleri (7 – 15 TL). Mekânın sahibi Ceyda Köse, gurme kahve olarak tanımlanan ‘specialty’ kahveyi sunduklarını ve tüm seçenekleri ‘single origin’ yani tek bir çekirdekle sunduklarını söylüyor. Etiyopya ve Kolombiya’dan çekirdek kullanan baristalar, çekirdek seçeneklerini hasat zamanına göre ayarlıyorlarmış. Peki, kahvenize ne eşlik etsin istersiniz? Glütensiz ve fındık unlu Alpha cake bizim önerilerimizden. Ayrıca kekin bir de ortaya çıkış hikâyesi var. Şimdilik Ceyda Hanım ve ona ilham veren arkadaşı arasında sır olarak kalsın, ama bu sayede menüdeki seçeneklerin anılardan meydana geldiğinin da altını çizelim. Tatlı demişken; benim daimi favorim ise bol çikolatalı ve çift katlı kek! (Kek çeşitleri, 11 – 18 TL)

KUZEY’E DOĞRU
Konu tasarıma gelince ise Nordik elementleri, ahşap malzemeden mobilyaları ve maskülen detayları göz ardı etmek imkânsız. Ancak aynı zamanda mekân aydınlık ve arka bahçesiyle de bitki dostu. Hatta Grandpa bu özellikleri nedeniyle de Grandma’dan ayrışıyor, hatta garip bir şekilde konumu ve dekorasyonuyla da Bebek’in ruhuyla birebir uyuşuyor. Kıyıya olan yakınlığı ve parkın karşısında olması kuşkusuz bunun en önemli sebeplerinden.

Bebek Mahallesi, Cevdetpaşa Caddesi, İnşirah Sokak, No 1/A
0212 287 1617
07.00 – 22.00