Kaan Müjdeci, Burcu Tokatlı ve Oğuz Erdin ortaklığında açılan Luzia Arnavutköy, Berlin şubesine nazaran daha muhabbet canlısı.

 

mekan-g1

ehrin stresinden biraz uzaklaşmaya, Ege Bölgesi’nin bir koyundaki çay bahçesinde huzurla çayınızı yudumlamaya ne dersiniz? Çevrenizde size bu ambiyansı sağlayacak mekân bulmakta zorlanıyor, gittiğiniz her yerde şehrin o kozmopolit kokusunu alıyorsanız çözüm çok da uzaklarda olmayabilir. Yönetmen Kaan Müjdeci’nin Berlin’de uzun yıllardır hizmet veren ve zaman içinde geniş bir müdavim kitlesine sahip olan Luzia isimli barı artık yanı başınızda… Ege özleminizi gidermeniz için şöyle bir Arnavutköy’e uzanmanız yeterli.
Mekânın Müjdeci dışında iki ortağı daha var; Burcu Tokatlı ve Oğuz Erdin. Mekânda minimal ruh, samimiyet, bolca da yeşil bitki dikkat çekiyor. Zira sandalyeler dahi bize Altınoluk’ta bir çay bahçesindeymişiz hissi verdi. Kahve konusunda da iddialılar… Kaan Müjdeci’nin Berlin’deki butik dükkânı Voo Store’da çalışan ödüllü barista Shawn Barber, İstanbul’daki çalışanlara bu konuda eğitim verince ortaya nefis kahveler çıkmış. Bir de ilk bizden duyun istedik, yakın zamanda Voo Store’u İstanbul’da görürseniz şaşırmayın. “Peki, bu Luzia’nın Almanya’dakinden farkı ne?” derseniz, burası daha bir sohbet mekânı. Burada saatlerce arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.
Üst kat, giriş katından daha farklı bir konseptte. Kokteyller burada içiliyor. Kokteyllere imza atan isim ise epey tanıdık; Asmalımescit’deki barından bildiğimiz Alex Waldman’in gizli tarifleri hemen her bardakta. Ayrıca yakında her pazar “Bloody Sunday” günlerinin başlaması planlanıyor. Birkaç saat sürecek “Bloody Sunday”de beş farklı Bloody Mary çeşidi yer alacak. Mekânda göreceğiniz koltuklar ise Kaan Müjdeci’nin evinden transfer olmuş. Hemen camın önünde duran antika çalışma masası ve piyano ise fotoğraflanacak cinsten.
Kısacası biz Luzia’yı ve atmosferini çok sevdik, hafta sonu arkadaşlarınızı da yanınıza alıp koyu bir sohbete dalmak için gitmenizi öneririz.

1 2 3 4