“Colette” yönetmeni Wash Westmoreland, Susanna Jones’un romanını beyazperdeye uyarladı. İşte karşınızda Earthquake Bird…

Son olarak “Tomb Raider” filminde karşımıza çıkan Alicia Vikander, Netflix yapımı “Earthquake Bird” ile iddialı bir dönüş yapıyor. Filmde kendisine Mad Max: Fury Road, American Honey, It Comes at Night gibi filmlerde rol alan Riley Keough eşlik ediyor.

Filmin yönetmenliğini “Still Alice” te Julianne Moore’a En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandıran ve Keira Knightley’nin rol aldığı 2018 yapımı Colette filmiyle de ilk kez bir filmin yönetmen koltuğuna tek başına oturan Wash Westmoreland üstleniyor.

Yıldızları buluşturan Earthquake Bird, acı dolu geçmişinin etkisinden kurtulamamış gizemli göçmen Lucy Fly’ın yaşadıklarını konu ediniyor. Yakışıklı fakat tıpkı kendisi gibi sorunlu yerel fotoğrafçı Teiji ile yoğun bir ilişki yaşamaya başlayan Lucy’nin hayatı, yeni tanıştığı Lily Bridges’in aniden ortadan kaybolmasıyla değişir. Polisin Lily’nin öldüğünden şüphelenmesi üzerine Lucy soğukkanlılığını korumakta zorlanır. Filmde Alicia Vikander, Lucy Fly’ı canlandırırken; Riley Keough da Lily Bridges’e hayat veriyor.

İşte 15 Kasım‘da Netflix’te yayınlanacak olan “Earthquake Bird” ün fragmanı: