2016’nın son ayında, Mim Kemal Öke Caddesi’nde, Nişantaşı’nın yeni buluşma noktası olarak açılan Must, kısa sürede neredeyse herkesin favorisi haline geldi. Bir akşamınızı burada geçirmediyseniz ya da en azından kapısından geçmediyseniz abarttığımızı düşünebilirsiniz. Mekânın yemyeşil bitkilerle gölgelenen giriş bölümünde sizi karşılayan “There must be some cool people here” mottosu, Must’ın genel havasını özetlemeye yetiyor: Burada insanlar da, yemekler de, kokteyller de fazlasıyla havalı.

Birinci yılında Must, ayı çok hareketli geçirmeye hazırlanıyor. Hem mekânın ilk yaş günü olan 27 Aralık, hem de yılbaşı gecesi Must’ta partilerle kutlanacak. 27 Aralık’taki doğum günü partisinde, Must’ın konuklarına armağanı, dünyaca ünlü DJ Florian Ritze. Ritze’nin keyifli müzikleriyle coşanlar, parti sırasında hem Must’ın klasik kokteyllerini, hem de güne özel hazırlanmış bardakları deneyebilecekler. 31 Aralık içinse Must, menüsünde yer alan sevilen lezzetleri, yeni tariflerle birleştirerek, lezzetli bir yılbaşı menüsü oluşturmuş. Bu iki özel gecenin ortak noktasıysa, kutlamaların sabahın ilk ışıklarına kadar hız kesmeden sürecek olması.

SANAT ESERİ TABAKLAR, LEZİZ YEMEKLER
Must’ın 31 Aralık günü erken saatlerde caz müzikle başlayan yılbaşı programı, ilerleyen saatlerde müziği devralacak farklı DJ’lerin performanslarıyla devam edecek. Mekânın şefi Kadir Aytekin’in hazırladığı menü ise yılbaşı akşamı konukları, farklı seçeneklerle buluşturmayı hedefliyor. Başlangıç olarak ister ortaya söyleyebileceğiniz, isterse ana yemeğinize eşlikçi seçebileceğiniz çıtır marul, köz patates ve avokado püresi üzerinde sunulan ılık karides geceyi başlatacak. Ana yemeklerde her gelen konuğun farklı et tercih etmek isteyebileceği düşünülerek, kırmızı et, balık ve tavuk tabakları hayal edilmiş. Izgara somon, adeta sanat eserlerini andıran bir tabakta sunulan bonfile ve renkli tabağıyla dikkat çeken çıtır tavuktan birini ana yemek olarak sipariş edebiliyorsunuz. Bu güzel ve gösterişli yemeklerin üzerine tadına bakabileceğiniz tatlı menüsü hafif ama doyurucu seçeneklerden oluşturulmuş: Yumuşacık kremalı kestaneli pasta, dondurmayla sunulan unsuz şekersiz kek ve mevsim meyveleriyle renklenen meyve tabağı, geceyi sonlandırmak için iyi tercihler olarak öne çıkıyor. Yılbaşı menüsünün sürprizleri burada son bulmuyor elbette. Must, yemek sonrası dileyen misafirlerine mercimek çorbası ve margarita servis etmeye hazırlanıyor. Must’ın birinci yılını kutladığı Aralık ayının en özel gününe özel hazırladığı yılbaşı menüsünün kişi başı fiyatı, içki hariç 195 TL.