Şehrin en ünlü Japon restoranlarından Zuma, Ortaköy’den İstinyepark’a taşınıyor! 

Uzun yıllar Ortaköy’de kendine hayran kitlesi yaratan, Londra merkezli ödüllü Japon restoranı Zuma, Şubat ayından itibaren İstinyePark’ın markalar sokağında yerini aldı. Bu yer değişikliğiyle birlikte, hem mutfakta hem de mekân içerisinde yenilikler de bizi bekliyor.

Zuma, Becker’in Tokyo’da yaşadığı yıllarda hayata geçirdiği, rahat yemek ortamına sahip Izayaka tarzını, zarif servislerle birleştirmeye devam ediyor. Zuma’nın otantik ama geleneksel olmayan modern Japon mutfağı, başarılı şef Rainer Becker’e emanet.

Yeni mekânın tasarımında ise dünyadaki diğer Zuma’larda olduğu gibi toprak, ateş, su ve hava elementleri başrolde. İstanbul’un metropolitan enerjisini, doğal dokularla birleştiren bir tasarım anlayışı yeni Zuma’da sizi karşılıyor. Zuma’nın yeni yemek salonu, lounge alanı ve kokteyl bar arasında konumlandırılmış. Bu salon Robata gril ve sushi barın önünde, açık mutfağın tam karşısında yer alıyor. Böylece sevdiğiniz yemekler hazırlayan şefleri seyredebiliyorsunuz. Bar alanının ortasına ise asma sake sunumu yerleştirilmiş. Bu alanda Zuma’nın imza kokteyllerine dönüşen South-East Asian Cooler, Raspberry Passion Fruit Martini, Tokyo Old Fashion ve Iwamari Smash ilginizi çekebilir. Yeni mekânda bir DJ kabini ve güzel havalarda camları açılarak ana salona dâhil olan bir teras bölümü de mevcut.

zuma sushi

İstinyePark Zuma’nın menüsünde; tsubu-miso gake hinadori no oven taki (sedir ağacı üzerinde pişirilmiş arpa miso tavuk), rib eye no daikon ponzu fumi (sarımsak dilimleri ve wafu sos ile sunulan biftek), kinoko no kamameshi (mantar ve Japon sebzeleri eşliğinde pirinç) ve suzuki no sashimi (yuzu, trüf ve somon yumurtası ile levrek sashimi) yine en sevilen lezzetler olarak dikkat çekiyor. Yaklaşık üç bin şişeye ev sahipliği yapan iki şarap kavı ve tadım istasyonları da sizi bekleyen seçeneklerden. Zuma öğle yemeği için zengin bir set menü de sunuyor.

 

NE YENİR? Zuma İstinyePark’ta öğlenleri zengin “öğle yemeği set” menüsünü tercih edebilirsiniz (ortalama 100 TL). Akşam yemeğinde ise yukarıda saydığımız sushi’lere ek olarak onlarca başka çeşit sizi bekliyor. Izgara deniz mahsullerinden dinlendirilmiş et çeşitlerine uzanan yemekleri ise unutmayalım. Kişi başı akşam yemeği fiyatı ortalama 200 TL.

 

İstinyePark AVM Markalar Sokağı, Katar Cad. No: 73, Sarıyer

Zumarestaurant.com

Yemek servisi: 12.00 – 23.00

Bar: 12.00 – 00.30