Deniz Marşan ve Başak Dizer Tatlıtuğ’un Teşvikiye’deki yeni konsept mağaza ve restoranı, en son moda trendlerini keyifli bir yemek deneyimiyle buluşturuyor.

DSC07117

Tüm Türkiye’nin, Aşk-ı Memnu dizisinin stil danışmanları olarak tanıdığı, Bihter Ziyagil’in kıyafet seçimleriyle tabiri caizse ülkenin moda anlayışını kökünden değiştiren ikili Deniz Marşan ve Başak Dizer Tatlıtuğ’un bundan üç yıl önce açtığı Room Teşvikiye’yi hatırlarsınız. O dönemler 2shoppers adı altında alışveriş ve stil danışmanlığı yapan Deniz ve Başak’ın, Türkiye ve dünyanın önemli tasarımcı ve markalarını moda severlerle buluşturduğu showroom’ları, geçtiğimiz ay yeni bir kimliğe kavuştu.
Ortaklıkları boyunca hep hayalini kurdukları şeyi sonunda gerçekleştirdiklerini belirten ikili, hâlihazırdaki showroom’larını Room + Rumours adı altında farklı bir konseptle bizle buluşturuyor. Mağaza bölümünde Türk ve yabancı tasarımcıların hazır giyim koleksiyonları, kitaplar, genç sanatçıların tablo ve objeleri satılırken, alt kattaki büyük bahçeli restoran bölümünde ise eğlence, yemek, kokteyller ve canlı performanslar sizi bekliyor. Bu üç katlı oluşumun bir parçası olan ve styling hizmeti veren showroom ise hâlâ işlevselliğini sürdürüyor.
Room + Rumours’un restoran ve bar bölümüne, mağaza kapısının hemen önünden aşağıya inen merdivenleri takip ederek ulaşabiliyorsunuz. Aşağıda sizi, etrafını çevreleyen uzun, yaşlı ağaçlarla gözden uzak birkaç saat geçirmeye davet eden büyük kış bahçesi karşılıyor. Mimarisinin Mehmet Yücebaşoğlu’na emanet edildiği mekânın barını da içinde bulunduran bu kış bahçesinin hemen arkasında ise büyük şöminesiyle kış aylarında yüzlerce çiftin romantik dakikalarına tanıklık edeceğinden emin olduğumuz bahçe kısmı bulunuyor.
Room + Rumours’ın menüsünde, dünya mutfağından özenle seçilmiş, her gelen misafirin kolayca yiyebileceği, içindeki abartılı malzemelerle seçim aşamasında insanı yormayan az ve öz yemekler göze çarpıyor. Menüdeki yemeklerin seçimi ise Hatif Şef ve Deniz Marşan ile Başak Dizer Tatlıtuğ’a ait.
Başlangıçlarda günün çorbası, şarküteri tabağı ve peynir tabağı demirbaşlardan. İstiridye mantarı ve parmesanlı kuşkonmaz, ahtapot veya dana carpaccio ise en çok tercih edilenlerden. Sezonluk malzemelerin kullanıldığı, yaz ve kış aylarında farklılıklar gösterecek menüde çok sayıda salata olduğu da göze çarpıyor. Ana yemek kategorisinde ise ızgara somon, dana bonfile, dört peynirli risotto, deniz mahsullü linguine gibi klasiklerden vazgeçemeyenlerin burada çok mutlu olacağını söyleyebiliriz. Menüdeki değişimler şimdiden başlamış bile; Room + Rumours ekibi, müşterilerinden gelen geri dönüşler ve sezonluk malzemelere göre açıldıkları günden bu yana menüye yeni lezzetler eklemeye devam ediyor.
Mekânın zengin bir alkollü içecek ve kokteyl seçkisi de var. Aynı zamanda Akyaka’da kite sörf eğitmenliği de yapan Çağrı Yılmazoğulları, menüdeki kokteyllerin hepsini Room + Rumours için özel tasarlamış. Kokteyllerin eğlenceli ve dinamik tatları da Yılmazoğulları’nın adrenalin seven enerjik yapısından kaynaklanıyor olabilir! Eğer egzotik tatları seviyorsanız ve kokteylinizde biraz acıya “hayır” diyemiyorsanız, Love Hurt’ü mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.
Eğlence ve müzik de Room + Rumours’da önemli bir yer kaplıyor. Müzik direktörlüğünü Kaan Düzarat’ın yaptığı mekânda İlhan Erşahin, Arto Tunçboyacıyan, Cem G., Kerem Akdağ, Seco, Discolog ve Memo Garan gibi müzisyen ve DJ’lerin canlı performansları ve setleri de düzenli olarak müşterilerle buluşmaya devam edecek.
Room+Rumours’da özellikle hafta sonu akşam saatleri için rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Mekânda iki kişilik bir öğlen veya akşam yemeği, içecek hariç ortalama 200 TL.