Şehrin en popüler mekânlarındaki soğuk içecekler, kokteyller, tatlı ve dondurmalar, lezzetleriyle sıcak havalarda sizi peşinden sürükleyecek.

Alancha

Alancha

Yaz mevsiminin şehrimize teşrif etmesi belki biraz uzun sürdü ama artık havalar güzel bir mekânın terasında oturup buz gibi içecekler içerek şehri seyretme kıvamına geldi. Şehrin en iyi restoran, bar, kahve dükkânı ve dondurmacılarının yaz menülerine dâhil ettiği hem lezzetli hem de sağlıklı soğuk içecekler, soğuk kahveler, kokteyller ve dondurmalı tatlılar ile yaz sıcaklarıyla savaşmaya hazırız!

ALANCHA
Yemek kültürüne farklı bir boyut kazandıran Alancha’nın sunumları mı yoksa yaza özel içeceklerinin tatları mı daha güzel, emin olamadık. Yaratıcı sunumlarıyla dört yeni kokteyl, Alancha menüsünde yerini aldı. Narenciye aromalı cin, portakal likörü ve salatalıklı Antioxidant; yeşil biber cachaca, lime, kakule, karanfil ve salatalıklı, baharat ve vitamin deposu Bubble; votka, zencefil gazozu, zencefil şekerlemesi ve muskatlı Moscow Mule; baharatlı Scotch, portakal likörü ve zencefilli Supernatural yazın favorilerinden olacak. Alancha kokteyllerinde kullanılan likör ve salatalık havyarı gibi yan malzemelerin mekânda üretildiğini de not düşelim.
Maçka Kempinski Residence, Hüsrev Gerede Cad. Şehit Mehmet Sok. No: 09, Maçka
0212 261 3535

 

CREMERIA MILANO
Cremeria Milano, geleneksel İtalyan dondurması çeşitleri gelato ve sorbetto’yu İstanbullular ile buluşturuyor. Dondurma yemek için yaz-kış bir bahane elbet bulunur ama illa ki bir bahane istiyorsanız; balkabaklı ve cevizli, kuru üzümlü ya da yoğurtlu gelato’yu deneyebilirsiniz. Su, şeker ve taze meyveden yapılan sorbetto’lar arasında favorilerimiz limonlu, narlı, mandalinalı ve ananaslı olanlar.
Bebek Mah. Cevdet Paşa Cad. No: 43/D, Bebek
0212 265 8050

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10