Genç ve ikonik yönetmenlerden Xavier Dolan’ın dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde yapan son filmi Matthias et Maxime’den ilk fragman yayınlandı.

Annemi Öldürdüm ve Laurence Anyways filmleriyle hayatımıza giren Xavier Dolan, bu yıl son filmi Matthias et Maxime ile Cannes Film Festivali’ne katıldı. Dolan’ın yazıp yönettiği, aynı zamanda oyuncu kadrosunda yer aldığı film dünya prömiyerini yaptığı 72. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarıştı.

Heyecanla beklediğimiz bu film; yirmili yaşlarının sonlarındaki bir arkadaş grubunun hikâyesini konu ediniyor. Çektikleri kısa film için rol gereği öpüşen iki çocukluk arkadaşı, bu yakınlaşmanın etkisiyle kişisel tercihlerini sorgulamaya başlarken, bu sorgulama tüm arkadaş grubunun hayatını etkilemeye başlıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Xavier Dolan dışında, Gabriel D’Almeida Freitas, Pier-Luc Funk, Samuel Gauthier, Antoine Pilon, Adib Alkhalidey, Micheline Bernard, Anne Dorval, Marilyn Castonguay ve Catherine Brunet yer alıyor.

Matthias et Maxime, 6 Aralık’ta vizyona girmeye hazırlanıyor. Ancak daha önce izlemek istiyorsanız da, 18. Filmekimi kapsamında gösterileceğini belirtelim.