200 yıllık gelenek ve yenilikçi düşünceden esinlenen İngiliz sanat malzemeleri  tedarikçisi Winsor & Newton, İngiliz tasarım markası LINLEY ile işbirliğini duyurmaktan mutluluk duyar. Markaların işbirliği, sınırlı sayıdaki el yapımı Suluboya Koleksiyon Seti’nin yanı sıra, kara kalem, suluboya, pigment boyası ve mürekkep için üretilen dört adet sanat setinden oluşuyor. Sanat setleri, iki markanın, kökene, kaliteli el yapımına ve kusursuz tasarıma verdiği değeri yansıtıyor.  Koleksiyon, Aralık 2016’da mağazalarda ve internet üzerinden satışa sunulacak.
1985 yılında David Linley tarafından kurulan bir mobilya markası olan Linley, Windsor & Newton’ın tarihinden ve 184 yıllık arşivinden aldığı ilhamla tasarım sürecine başlamış. Kurulduğu 1832 yılından itibaren JMW Turner gibi ünlü sanatçılar ve İngiliz kraliyet ailesinin sayısız üyesi için sanat setleri tasarlamış olan Winsor & Newton’ın uzmanlığı bu köklü geçmişine dayanıyor. Geçmişe dayanan bu uzmanlık, koleksiyonun ana parçası olan Suluboya Koleksiyon Seti’nin ilham kaynağını oluşturuyor.

ssff

Setin dış cephesi, kullanılan çınar kaplama ile astarlanmış tuval görünümünde olup, kapağında kulanılan el yapımı kakma renk çarkı ve gravür gümüş plaket ile tamamlanmıştır. Kavisli kenarları ve hafif eğimli yapısı, Winsor & Newton’un sembolü olan kızıl akbabadan ilham alarak tasarlanmıştır. İç kısmı cevizden yapılmış olan sette; suluboya işinde gerekebilecek tüm malzemelere yer verilmiştir. Kapağın alt tarafında bulunan şövale, üretilen işler için çalışma ve sunuş alanı  oluşturmaktadır. Sanat setlerinin tasarım sürecinde, LINLEY tasarımcıları Winsor & Newton arşivlerini inceleyerek 20. yüzyılın dönümünde üretilen sanat malzemelerine ait resimler keşfetmişlerdir. Cevizden üretilmiş olan setlere, arşiv resimlerinden ilham alınarak tasarlanan figürlü ve ağartılmış anigre kapak ekranlar eklenmiştir. Setlerin alt taraflarının her biri mor, antik gül, toprak, ve üzüm rengi gibi farklı renklerle yaldızlanmıştır.