Geçtiğimiz sene ilk defa düzenlenen ve geleceğin yeteneklerini ağırlayan Future Rising’in İstanbul’daki ikinci etkinliğinde 212, W Istanbul ve MixCloud güçlerini birleştiriyor.

Görsel sanatçılardan fotoğrafçılara, yönetmenlerden müzisyenlere geleceğin yeteneklerini ağırlayan etkinlikler serisi Future Rising, dünya çapında 6 W Otel zincirinde gerçekleşiyor. Bu uluslararası etkinliğin programını hazırlarken temel alınan WONDERLAND konsepti, yaratıcı isimlerin dünyanın ideal yarınını ütopik bir vizyonla hayal etmesine olanak tanıyor.

Etkinliğin İstanbul ayağı, Türkiye’nin ilk altı aylık uluslararası kültür sanat dergisi 212 küratörlüğünde gerçekleşiyor. Program dahilinde dünyaca ünlü fotoğrafçıların eserlerinden oluşan bir karma sergi ve Rus sanat grubu AES+F’in etkileyici projesi Allegoria Sacra‘ya ait bir video enstalasyonu var. Etkinlik boyunca görülebilecek olan sergi ve video enstalasyonuna bir de söyleşi eşlik ediyor. Söyleşide Türkiye’nin önde gelen çağdaş sanatçılarından Ali Elmacı ve Leica Gallery’nin direktörü Yasemin Elçi, bugünün sanatçısı olmak ve yarının sanatını yaratmak üzerine düşüncelerini paylaşacaklar.

Gecenin devamında doğunun enstrümanlarını modern elektronik altyapılarıyla buluşturan Nusaibin’in heyecan verici canlı performansı geliyor. 9 kişilik bir ekiple etkinliğe özel bir performans sergileyecek olan grup, ardından İstanbul’un sevilen DJ’i Kaan Düzarat’a bırakacak. Gecenin eğlencesi W Worldwide Müzik Küratörü Kristina Dolgova ile zirveye çıkacak.

Geleceğe dair ortak bir kültür, sanat ve müzik diyaloğu başlatmayı amaç edinen bu özel geceye hepinizi bekliyoruz.

PROGRAM:

Küratörlüğü 212 tarafından yapılan etkinliğin programı aşağıdaki gibidir.

FUTURE RISING KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ

KATILAN SANATÇILAR

COOPER & GORFER / RICK OWENS / ANNA GASKELL

ILONA SCZWARC / EMRE DOGRU /

IRENAEUS HEROK / NIELS ACKERMANN / SINAN TUNCAY

 

 

 

 

 

ZAMAN:         Cumartesi, 3 Şubat 2018

Kapı Açılış, 17:00

Gösteri Başlangıcı, 22:00

 

YER:            W Istanbul

Suleyman Seba  Cad. No: 22 Akaretler / Beşiktaş