Tasarımcı Sami Savatlı’nın yeni butiği Content İstanbul, yerli tasarımcıların en özel ürünlerini bir araya getiriyor.

 

Maçka’nın en yeni tasarım butiği Content İstanbul, klasikten uzak farklı konseptiyle dekorasyon, sanat ve mimari dokunuşları aynı çatı altında birleştiriyor. Tasarım dünyasında, özellikle restoran projeleri ve ürün tasarımcısı kimliğiyle öne çıkan tasarımcı Sami Savatlı, Content İstanbul’da kendi tasarımlarını sektörün önemli isimleriyle buluşturuyor.

İki katlı mağazada mobilyadan aksesuar ve objelere, duvar panolarından günlük hayatta kolayca kullanım alanınıza uyum sağlayacak detaylara ve kahve sehpanız üzerinde yerini bulmayı bekleyen önemli tasarım kitaplarına uzanan geniş bir seçki var. Mekân, tasarım öğelerini hayatın içine dâhil edecek ve size kendi evinizin iç dekorasyonu için ilham verecek şekilde organize edilmiş, sıcacık ve sanatla iç içe bir salon havası veriyor. Content İstanbul aksesuvar, mobilya ve aydınlatma koleksiyonlarının yanı sıra bakır, bronz, pirinç, cam gibi malzemelerin kullanıldığı ürünlerle unutulmaya yüz tutmuş zanaat dallarına da sahip çıkıyor. Sami Savatlı’nın yeniden yorumlayarak modernize ettiği bakır, pirinç ve bronz işleri de tamamı el yapımı olarak hazırlanan özel bir koleksiyonla butikteki yerini almış.

Content İstanbul’da, Savatlı’nın çok sayıda mobilya ve aydınlatma tasarımı mevcut. Bunlar dışında mekânda satılan diğer ürünler ise butiğin tasarım çizgisi ve genel konseptiyle fazlasıyla uyumlu. 15 West Studio ve Losh Design gibi markaların da içinde bulunduğu koleksiyon seçkisinde, ürünlerin görsel uyumları dışında, fiyatlandırmaları da dikkat çekiyor. Savatlı, butikte her zaman ulaşılabilir fiyatlara sahip ürünler bulundurmak istediklerinin de altını çiziyor.

Content İstanbul’da mobilya ve aydınlatma dışında Müge Atabek’in heykel çalışmaları, Taha Baydar’ın cam işleri ve Müge Ceyhan’ın dikkat çekici tablolarına da rastlayabiliyorsunuz. Sanat koleksiyonu sürekli değişen Content İstanbul’un açıldığı günden bu yana belirlediği hedeflerden biri ise özellikle genç Türk sanatçılara, eserlerini İstanbul’la paylaşabilecekleri bir ortam sunmak. Sırr Seramik’in ağırbaşlı ama çarpıcı aksesuvarları, BeMade ve Kulak Seramik’in Content İstanbul’a özel tasarlanan ürünleri ve halı tasarımlarıyla adından söz ettiren Feyzist de Maçka’da sizleri bekliyor.

 

Süleyman Seba Cad. Acısu Sok. No: 1 Maçka, Beşiktaş

0212 236 62 61