“Her yaz aynı yerlere gidiyorum, bu ağustos için değişiklik arıyorum” diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Ünlü isimlere sorduğumuz soruların cevaplarında aradığınız o farklı tatili bulabilirsiniz!

1

Image 1 of 4

Derin Sarıyer- Endüstriyel Ürün Tasarımcısı

Yurt içi ve yurt dışı vazgeçemediğiniz tatil rotalarınız nereleri?

Sık tatile çıkmıyorum. İşimle ilgili yaptığım seyahatlerin sağladığı hava değişikliğini yeterli buluyorum. Gökova ve Yunan adaları bölgesinde deniz üzerinde geçirilen bir hafta bana çok iyi geliyor. 18 yaşımdan itibaren çok sık Milano’ya gidiyorum, iyi bildiğim bir şehir ve kendimi evimde gibi hissedebiliyorum. Kopenhag’ı da çok güzel buluyorum.

Tatildeyken gitmeyi sevdiğiniz favori restoranınız ve oradaki favori yemeğiniz...

Milano’daki Cantina della Vetra’nın burratasını çok seviyorum.

Dünyada en sevdiğiniz şehir ve bu şehirde yapmayı sevdiğiniz aktiveler...

Londra. Özellikle son 15 yılda tasarım odaklı işlere önderlik eden merkezlerden bir tanesi haline geldi. Ayrıca kendinizi müziğin kaynağında hissettiren bir şehir.

Gece hayatı en renkli tatil şehri ve oradaki favori mekânlarınız?...

Milano’da Corso Como 10’de gecenin ilerleyen saatlerinden önce bir şeyler içmek ve atıştırmak çok zevkli. Milano’nun “old fashion” ruha sahip olması ve bunun getirdiği rahatlık duygusu da çok hoşuma gidiyor. Teknoloji ilerliyor, bunu şehrin kılcal damarlarında algılayabiliyorsunuz ancak ana damarlarda değişiklik olmuyor.

Kısa kaçamak rotanız...

Eşim Beliz’le arada Bodrum’un sakin bölgelerine gidiyoruz.

Âşık olmak/tazelenmek için hangi şehre gitmeli?

Perpignan’a iki kere gittim. Yalnızlığı çağrıştıran bir şehir fakat şimdi bakınca, sevdiğiniz bir insanla fazlalıklardan arınmış bir halde zaman geçirmek için yeterince sakin ve çıplak bir şehir olduğunu da düşünüyorum.