The Woolmark Company, yedinci yılında, bu yılın Uluslararası Ödül adaylarını seçmekle görevlendirdiği bir uzman Danışma Kurulu ile en iyi çıkış yapan tasarım yeteneğini destekleme taahhüdünü kuvvetlendiriyor.

 

2018/19 Uluslararası Woolmark Ödülünün Danışma Kurulu üyeleri şöyle:

 

 • Tim Blanks, Business of Fashion’da Bağımsız Editör
 • Jefferson Hack, Dazed Media Kurucusu
 • Christine Centenera, Vogue Avustralya’da Moda Direktörü ve NYC kurucu ortağı
 • Alison Veness, 10 and 10 Men Australia’da Editör
 • Rebecca Khoury, 10 and 10 Men Australia’da Yardımcı Editör
 • Catherine Baba, Stilist, Tasarımcı, Danışman ve Kostüm Tasarımcısı
 • Sara Sozzani Maino, Vogue İtalya’da Baş Editör Yardımcısı ve Vogue Talents Sorumlusu
 • Tony Liu ve Lindsey Schuyler, Diet Prada Kurucu Ortakları
 • Gert Jonkers, Fantastic Man’de Kurucu Ortak ve Baş Editör
 • Christiane Arp, Vogue Almanya’da Baş Editör
 • Colin McDowell, Moda Gazetecisi ve Yorumcusu

 

46 ülkeden 300’den fazla tasarımcı bu yılın Uluslararası Woolmark Ödülüne aday olmak için başvurdu. Yaratıcılık, tasarımda özgünlük, inovasyon ve marka bilinirliği alanlarında umut vaat eden 42 tasarımcı, Temmuz’da gerçekleşecek üç yarı final etkinliğinden birinde, uzmanlardan oluşan bir panelde markasını tanıtmak üzere seçildi. Danışma Kurulu üyesi Tim  Blanks  şöyle söyledi, “Adı her şeyi anlatmaya yeter.   Uluslararası Woolmark  Ödülü çıkış yapan yeteneğin gerçek bir global anlık görüntüsü. Bu yılın adaylarıyla tanışmak için sabırsızlanıyorum.”

Diet  Prada’dan Tony  Liu ve Lindsey  Schuyler ise şunları ekledi, “Köklü lüks giyim oyuncuları ve bağımsız küçük markalar hakkındaki düşünceli yorumlarla Diet Prada’nın varlığı inşa edildi ve Woolmark Ödülünün seçim sürecine fiilen katkıda bulunduğumuz harikulade bir deneyim oldu. Materyalleri kayda değer şekillerde kullanan kocaman gelecek odaklı genç bir yetenek havuzu var. Ödülün, tüm tasarımcıların yenilikçi olmaya ve işletmelerini geliştirmeye devam etmeye teşvik edeceğini umuyoruz.”

2018/19 Uluslararası Woolmark Ödülü adaylarının tamamını keşfedin.
Saygıdeğer jüri üyelerinin Merinos yününden yaratılmış bir kapsül koleksiyona yatırım yapmaları için adayları davet ettiği yarı finaller 5 Temmuz’da Hong Kong’ta, 10 Temmuz’da Londra’da ve 12 Temmuz’da New York’ta gerçekleşecek. Bu etkinlikler daha sonra, 2019 başlarında bir uluslararası moda haftasında düzenlenecek olan Uluslararası Woolmark Ödülü, dünya finalinde yarışacak 12 finalisti belirleyecek.
Finalistlerin her biri kapsül koleksiyonlarının gelişimine yatırılmak üzere 70’er bin Avustralya Doları kazanma ve beraberinde mentorluk, iş eğitimi ve koleksiyonlarını sergileme fırsatına sahip olacak. Dünya finalinde bir erkek giyim ve bir kadın giyim tasarımcısı 200’er bin Avustralya Doları kazanacak ve yarışmayı destekleyen  önemli dünya butiklerinde koleksiyonlarını sunma fırsatını garantileyecek.

Aynı zamanda bir finaliste 100.000 Avustralya Doları para ödülü ile birlikte ikinci kez İnovasyon Ödülü verilecek.  Tüm Uluslararası Woolmark    Ödülü finalistleri, ticarileştirme fırsatları kapsamında satış desteği ve akıl hocalığı hizmeti alacak. Uluslararası Woolmark  Ödülü, tasarımcıları kariyerleri süresince beslemek ve onları desteklemek üzere tasarlanmış uzun vadeli bir programdır. 42 tasarımcı adayı, The Woolmark Company’nin kapsül koleksiyonların geliştirme ve üretim hazırlığına yardımcı olmak ve koleksiyon fikirlerinin ticarileşmesine destek vermek amacıyla ev sahipliğini yaptığı atölyeye davet edildi. Atölyeler sektör uzmanlarının ayrıntılı sunumlarını içerecek; bu sunumlarda kumaş geliştirme ve işleme aşamalarındaki inovasyona odaklanılarak koleksiyonların çevreye ve onları giyenlere genel olarak daha iyi etki etmesi ve Uluslararası Woolmark Ödülünün dünya modasının sınırlarını zorlamaya devam etmesi sağlanacak.

“Uluslararası Woolmark Ödülü gelişmeye devam ederken, biz de bu sırada çıkış yapan tasarım yeteneğinin en yüksek düzeyde sektör desteği ve kılavuzluk alması için programımızı yeniden yapılandırdık” diye anlatıyor The Woolmark Company Yönetim Müdürü Stuart McCullough. “Bu yıl tasarımcıları programa katılma başvurusuna davet ettik ve New York, Londra ve Tokyo’dan Meksika, Rusya ve Nijerya’ya kadar çok fazla sayıda başvuru aldık. Bu sonuç Uluslararası Woolmark Ödülünün coğrafi sınırlarının olmadığı, modanın sınırlarının olmadığı ve Avustralya Merinos yününün moda sektöründeki önemini gelecekte de koruyacağı yönündeki inancımızı kuvvetlendirdi.”

 

#woolmarkprize
Facebook: @thewoolmarkcompany
Twitter: @woolmark
Instagram: @thewoolmarkcompany