Her baktığınız yerin kartpostal güzelliğinde olduğu Zanzibar; baharat bahçeleri, tropik meyveleri, beyaz kumu, turkuaz mavisi denizi, deniz mahsulleri, tarihi ve farklı kültürüyle size göz kırpıyor: Freddie Mercury’nin memleketine hoş geldiniz!

zanzibargaleri

Image 1 of 11

Bu renkler, bu tabiat, bu kültür tabii ki görülmeli, gezilmeli, koklanmalı... Gitmek için haftanın üç günü THY ile Tanzanya’nın başkenti Dâr-üs-selam şehrine oradan aktarma ile Zanzibar Ksunai Havalimanı’na uçabilirsiniz.
Bu zamana kadar “balayı adası” olarak nam salan ada için deniz, güneş ve kültürel gezi ruhunda olmanız çok önemli. Halkının çoğunluğu Müslüman olan adada, özellikle de şehir merkezinde kıyafetlerinize dikkat etmeniz gerekiyor, kadınların uzun kollu gömlek, tişört ve pantolon gibi eşyalarını bavullarına almasında büyük fayda var.
Konaklamanız için sahile yakın olan oteller oldukça lüks ve güzel. Şehir merkezinde kalmanızı pek tavsiye etmem, hem hijyen problemi yüzünden hem de her gün denize gidip gelmek yorucu olabilir. Sahile yakın otellerde kalsanız bile şehir merkezine inmek için otelinizden araç temin edebilirisiniz.