Türkiye’nin ilk sigara böreği barı Sarsak, Kadıköy Moda’da açıldı. Annelerimizin mutfağının vazgeçilmezi sigara böreğini Türk ve dünya mutfağından farklı içeriklerle zenginleştiren Sarsak, her gün 12:00 – 22:00 saatleri arasında sigara böreği sevenlerin imdadına yetişiyor.

Evde kızartma yapılmaması modasına bir başkaldırı olarak hayata geçen Türkiye’nin ilk sigara böreği barı Sarsak, Kadıköy Moda’da açıldı. Mühendislik ve paralelinde müzisyenlikle geçen 20 yıllık kariyerinin ardından Emre Çötelioğlu, bir yıl süren yoğun Ar- Ge (!) çalışmaları sonucu menüsündeki 15 farklı çeşidi ile Sarsak’ı sigara böreği severlerle buluşturdu.

Annelerimizin sofrasından eksik olmayan bu geleneksel lezzeti, Türk ve dünya mutfaklarından farklı içeriklerle zenginleştiren SARSAK çeşitleri, Emre Çötelioğlu’nun fikir ve denemelerinin Şef Melis Aran’ın tecrübeli dokunuşları ile leziz tariflere dönüştürülmesi sonucunda ortaya çıktı. Sıcak ve renkli dekorasyonu ile dikkat çeken SARSAK, güler yüzlü çalışanları ile samimi bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Sarsak’ın menüsünde Ezine peyniri ve maydonoz ile hazırlanan geleneksel sigara böreği “Büyükanne”nin yanısıra ançüez ve mantar ile hazırlanan “Sailor”, Meksika’nın klasik tatlarını buluşturan “Mojito”, İtalyan esintileri taşıyan “L’italiano” gibi dünya mutfağının sigara böreği ile birleştiği enfes lezzetlerin yer aldığı 15 çeşit sigara böreği mevcut. Etli çeşitlerin yanı sıra vejetaryen ve vegan tercih edenlere de hitap eden Sarsak, her zevke ve her damak tadına uygun çeşitleri ile her gün saat 12.00 ile 22.00 arasında sigara böreği severlerle buluşmayı bekliyor.

SARSAK MENÜSÜ

Tuzlu Lezzetler:
Büyükanne – Ezine Beyaz Peyniri ve maydonoz
Kahvaltılık – Ezine Peyniri, zeytin ezmesi ve kurutulmuş domates,
Pa’nane – Haşlanmış patates, taze nane ve sarımsak,
Antebî – Haşlanmış patates, muhammara (vegan)
Paçanga – Pastırma, mıhlama peyniri, kurutulmuş domates,
Kavurma – Kavurma, mıhlama peyniri
Sosisli – Sosis, Dijon hardalı, kornişon turşu
Yeşillik – Ispanak, mantar (vegan)
Şakşuka – Patlıcan, sarımsaklı domates sos (vegan)
L’italiano – Mozzarella peyniri, kurutulmuş domates, fesleğen
Mojito – Meksika fasulyesi, avokado püresi, chili biber, kişniş (vegan)
Sailor – Ançüez, mantar

Tatlı Lezzetler:
Ters Köşe – Ezine peyniri, vişne reçeli
Helva – Tahin, pekmez (vegan)
Nutella – Nutella, muz