Kahve mekânları arasında rekabet artıyor. Yarışa Black Shot Cafe de katıldı.

black-shot-g

Rutin bir Nişantaşı turunuzda Topağacı’na uğrayarak Beşiktaş’a inmek isterseniz sol tarafınızda kalan alanda bir yenilik dikkatinizi çekecektir. İşte orası Black Shot Cafe. Kırmızı tabelası ve balkonuyla size selam veren bu kafe, tahmin ettiğiniz gibi üçüncü nesil kahvecilerden. Henüz çok “taze”, belki de siz bu satırları okurken bir ayını daha yeni doldurmuş olacak. Sahipleri Timuçin Kızılay, Gamze Aydemir ve Simge Salman. Üç ortak neredeyse her müşteriyle bire bir ilgileniyor ve kendinizi bir anda koyu bir kahve sohbetinin içinde buluyorsunuz. Kahve konusunda insanların doğru bildikleri yanlışları düzeltmeye çalışıyor Timuçin Kızılay. Kendisi eskinin yazılım uzmanı, dolayısıyla gece geç saatlere kadar çalıştığından kahvesi masasının üstünden hiç eksik olmazmış. Sonra da “Madem kahveyle bu kadar içli dışlı oldum, gerisi de gelsin” diyerek kahve sektöründe daha da derinlere dalmış. Derken kendini ortaklarıyla birlikte Black Shot Cafe’yi açarken bulmuş.
Genelde burayı keşfedenler muhakkak bir kez daha geliyor ama kahve kültürü sizin de ilginizi çekiyorsa hemen bir tüyo verelim; kahve üzerine koyu bir sohbetin içine dalmak istiyorsanız bir espresso sipariş edin. Timuçin beyin pek çok konuda sizi aydınlattığını göreceksiniz. Biraz da mekânın ambiyansına gelelim. Black Shot Cafe Kayhan Çeçen’in eskiz defterinden çıkma. Genelde mimar ve mekân sahiplerinin zıtlaşmasına inat, burada Çeçen’in bir plaketi bile var. Yani mekân sahipleri de ortaya çıkan sonuçtan memnunlar. E haklılar da… Örneğin hemen barın önündeki retro üçlü koltuk, kahvenizi beklerken sıkılmamanız ve yorulmamanız için birebir. Tasarımda siyah ve ahşap ipi göğüslese de, yardımcı oyuncu rolündeki pastel renkler de mekâna ayrı bir hava katıyor.
Mekânın takdirimizi kazanan en önemli özelliği ise hayvan dostu oluşu. Öyle ki burada hayvanlarınız için özel bir menü bile var! Bu menülerin satışından elde edilen gelirin doğrudan hayvan barınaklarına bağışlandığını da belirtelim.
Sizi bilemeyiz ama biz kahve kültürünün bu kadar hızlı gelişmesinden hayli memnunuz. Bu gelişim sayesinde iyi ve kötü olanı ayırt edebildiğimiz gibi, kahve hakkında yapılan kritiklerde de neredeyse uzman konumuna geldik. Buradan yola çıkarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; iş yeriniz buraya yakınsa güne Black Shot Cafe’nin kahveleriyle başlangıç yapmanızı hararetle tavsiye ederiz.

1 2