Eylül ayında İstanbul’un Bienal’e ev sahipliği yapması nedeniyle, Los Angeles ve Paris kökenli üç küratör Lauren Mackler, Martha Kirszenbaum ve Myriam Ben Salah, Philippe Starck tasarımlı otel Mama Shelter’ın odalarında ve terasında film gösterimleri ve konserler düzenliyor. 3-4 Eylül tarihlerinde, Mama Shelter’ın üç tane odasında çağdaş film gösterimleri olacak. 4 Eylül tarihinde, Mama Shelter Otel’in terası, Norveçli performans sanatçısı ve şarkıcı Nils Bech ile Los Angeleslı DJ ve yapımcı NAR’ın sıradışı ve tabuların sınırlarını zorlayan ses, görsel ve sahne performanslarına ev sahipliği yapacak.

mama-shelterr-g

Oslo kökenli sanatçı ve şarkıcı Nils Bech, elektronika altyapılı samimi bir  accepella performansı sergileyecek. Bech’in önceden yer aldığı sanat etkinlikleri ve mekânları arasında 54. Venedik Bienali, Institute of Contemporary Art London, Sculpture Center, Performa 09 ve 11 New York yer alıyor.

Los Angeleslı yapımcı ve DJ NAR, Ortadoğu sesleri ile klüp müziğini birleştiren bir müzikaliteye sahip. Sanatçının sıradışı estetik görüşü, burqa ve allBOYallGIRL projelerinde, tabuları zorlayan sıradışı ses ile birleşiyor.

Mama sizi kalp atışlarınızı hızlandıracak, sanat dolu iki güne davet ediyor.

Katılım ücretsiz.

Odalarda film gösterimleri tarihleri saatleri: 3 & 4 Eylül 2015 / 19:00-21:00
Terasta canlı müzik ve performans tarihi saatleri: 4 Eylül 2015 / 22:00-01:30

Daha fazla bilgi için: https://www.facebook.com/events/140142179660659/

 

Not: Bu etkinlik Bienal paralel etkinliğidir. Doğrudan Bienal’in bir parçası değildir.