“İstanbul Bach Günleri”ne ikinci kez katılan Thomas Gabriel Trio’nun 30 Ekim tarihli konserinde caz ile Bach bir araya gelecek.

Thomas Gabriel Trio’nun “Bach-Caz”ı, barok müzik ile cazın ilginç bir bileşimidir. Thomas Gabriel Trio düzenlemeleri, Johann Sebastian Bach’ın müziği ile üç müzisyenin doğaçlamaları arasında hassas bir denge kurar. Bu düzenlemeler her zaman orjinal bestenin tamamını içerir, bestenin armonik ve arkitektonik yapısını olduğu gibi muhafaza eder.

Thomas Gabriel, Gunnar Polansky ve Martin Klusmann, Essen’deki Folkwang School’da müzik okurken tanıştılar ve Thomas Gabriel Trio’yu piyano, bas ve bateriden oluşan klasik enstrümental trio formatında kurdular. Thomas Gabriel Trio’nun düzenleme ve performanslarda kullandığı, rasyonel metot, bu topluluğu öncellerinden farklı kılar. Bach’ın müziği cazla birleşse de, orjinal beste her zaman ayırt edilebilir durumdadır.

Thomas Gabriel Trio Almanya’da ve diğer ülkelerde, radyo ve televizyon yapımlarında başarılı performanslar sunmuştur. Topluluk Essen Kültür Ödülünü kazanmıştır.

Konser saat 20:30’da, St Antuan kilisesinde başlayacak.