The Ladies yenilikçi ve özgün tarzıyla tanınan piyanist Lynee Arriale, kendine özgü yorumuyla René Marieve, genç kuşağın en iyileri arasında gösterilen saksafon sanatçısı ve caz vokali Grace Kelly’nin bir araya gelerek özel olarak oluşturduğu bir projedir.

The Ladies’in ilham kaynağı, cazın altın dönemine damgasını vurmuş olan Nina Simone, Joni Mitchell, Abbey Lincoln gibi efsanevi isimler oldu. The Ladies, caz standartlarına getirdikleri kendilerine özgü yorumlarıyla İstanbullu caz tutkunlarına muhteşem bir performans vadediyor.

Dünyanın en önemli müzik dergilerinden biri olan DownBeat Dergisi’nin deyimiyle, eşsiz virtüözitesi ile kalplere dokunan Amerikalı caz piyanisti Lynne Arriale’nin ilham kaynakları arasında şüphesiz Keith Jarret ve Herbie Hancock gibi isimler bulunuyor ancak o kendine has yorumu ile Uluslararası Great American Jazz Piano yarışmasında ödüle layık görülen bir sanatçı, bugüne kadar 13 albüme imza attı.

Yorumcu, saksafon sanatçısı, besteci ve aranjör olan Grace Kelly, DownBeat Dergisi tarafından yükselen genç  sanatçı seçildi. Jamie Cullum, Esperanza Spalding, Wynton Marsalis, Dianne Reeves ve Chris Potter gibi yıldızlarla aynı sahneyi paylaşan sanatçı bugüne kadar Carnegie Hall, Kennedy Center, Detroit Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, Toronto Jazz Festival, 50. Grammy Ödül Töreni gibi önemli sahnelerde performanslar gerçekleştirdi. Grace Kelly’nin sekiz albümü bulunmaktadır.

Vokalist ve şarkı yazarı René Marie’nin son albümü 2011 yılında müzik marketlerde yerini aldı ve sanatçı bugüne kadar 11 albüme imza attı. Sanatçının caz müziğin ve klasik müziğin seçkin örnekleri arasında yer alan Ravel’in Bolero’sunu, Leonard Cohen’in Suzanne’sını ve bu alanda daha birçok eseri kendi tarzıyla yorumlaması tüm dünyada büyük beğeni topladı. Sanatçı kişiliğinin yanısıra, Slut Energy Theory isimli televizyon programı ile de kendi dalında çok başarılı bir bayan programcı olarak tanınmaktadır.

Piyano: Lynne Arriale
Saksafon, vokal: Grace Kelly
Vokal: K.J. Denhert
14 Mart 2014, 20:00
Cemal Reşit Rey Konser Salonu / Beyoğlu