Suadiye Oteli’nin terasında açılan Rona Concept Asia, şef Ronnıe Jariyawiriya’nın elinden çıkan lezzetleri adalar manzarasıyla buluşturuyor.

TANIDIK MEKÂN, YENİ LEZZETLER
Anadolu Yakası’nda pek sık mekân açılmıyor. (Burada Moda ve civarında açılan üçüncü dalga kahvecileri dışarıda tutuyoruz tabii.) Bu yüzden açılan her yeni mekân bizi biraz fazla heyecanlandırıyor. Üstelik bu kez bir nostaljiye doğru yolculuğa çıkıyoruz. Rona Concept Asia, İstanbul’un köklü markalarından ve en eski otellerinden Suadiye Oteli’nin çatısında karşılıyor konuklarını. Mutfak da daha önce Nobu Malibu ve Zuma Istinye’de baş şef olarak çalışan Taylandlı şef Ronnie Jariyawiriya’ya emanet.

TAYLAND’DAN İSTANBUL’A
Menüde şefin muhakkak tatmanızı istediği ve herkese önerdiği lezzet, Thai usulü bıldırcın. Tayland’ın meşhur sokak lezzetlerinden esinlenerek çöp şiş üzerinde önceden marine edilip ızgarada pişirilen bıldırcın, baharatlı sarmısaklı glaze ve herkesin damak tadına uymayan, zor bir tat olarak kabul edilen kişnişle birlikte sunuluyor. (38 TL)

SADECE BURADA
Kırmızı havyar, Japon turşusu (yamagobo) ve ince kesilmiş kızarmış patateslerle hazırlanan Lobster Tempura Roll, kısa süre önce açılmış olmasına rağmen mekânın oluşturduğu müdavimlerin de favorisiymiş. Yemeğin ardından yeşilçaylı dondurma ya da kızarmış dondurmayı tatmanızı öneririz. Menüde crudo’lar (23 – 28 TL) geleneksel ve modern maki’ler de (14 – 45 TL) bulunuyor. Ana yemeklerden kalkan (60 TL) ve mühürlenmiş deniz tarağını da tercih edebilirsiniz (45 TL).