Galeri İlayda, 19 Haziran – 27 Eylül tarihleri arasında, gelenekselleşmeye başlayan “Tema(s)sız” sergilerinin üçüncüsüne ev sahipliği yaptı. Sergi bugün bitiyor!

Sergide Aysel Alver, Damla Özdemir, Derya Altınel, Elvin Karaaslan, Gazi Sansoy, Işıl Ulaş, Nurdan Likos ve Özcan Uzkur resim, heykel ve enstalasyon çalışmalarıyla yer alıyor.

Daha önceki Tema(s)sız sergilerinde olduğu gibi sergiye davet edilmiş, her biri kendi alanında farklı işler üreten sanatçıların galeri mekanını bir deneyim alanına dönüştürmesi hedefleniyor. Sanatçıların kendi söylemlerini ortaya koyması önem kazanıyor. Sergide yer alan sanatçılar müdahale edilmeksizin farklı söylemler ve yaratım biçimleriyle izleyici arasında saf bir köprü inşa etmeye çalışıyor. Serginin; günümüzün tek tipleşmiş yaşam şartları içerisinde, sanatçıların kendi farklı görüşlerini ortaya koyması, yapay ve aynılaşmış sisteme temas etmeden, herhangi bir başlık altında sınırlanmadan, temasız bir şekilde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Aysel Alver heykellerinde ‘güzellik-çirkinlik’ , ‘moda’ ve ‘trend’ kavramlarını sorgulamaktadır.
Damla Özdemir üç boyutlu dijital kolajlarıyla dikkat çekiyor.
Derya Altınel, modern hayat ile hesaplaşırken, posta pullarını kendisine araç ediniyor.
Elvin Karaaslan günlük yaşamdan aldığı görselleri parça-bütün ilişkisi çerçevesinde inceleyerek ‘algı’ kavramını sorguluyor.
Gazi Sansoy görsel dilleri ve kurguları oldukça farklı olan ve birkaç yıldır birbirine paralel olarak götürdüğü ‘Minyatürler’ ve ‘Yüzsüzler’ serileri ile sergiye katılıyor.
Işıl Ulaş’ın resimlerinde çocukluğundan veya şimdiden izler taşıyan ‘karakterler’ in hikayalerine şahitlik ediyoruz.
Nurdan Likos, çalışmalarında kendinden yola çıkarak kadınlık hallerini vurguluyor.
Özcan Uzkur, iplikleri kullanarak simülasyon bedenler inşa ediyor.

 

http://www.galleryilayda.com/iletisim/