Turizm trendleriyle ilgili olarak yapılan son araştırmalar, 2017 yılından itibaren özellikle Avrupalı turistlerin tatillerinde ev konforu aradıklarını, villa kiralamaya ilgiyi artıran bu trendin 2018 yılında da devam edeceğini ortaya koyuyor. Bodrum’un harika beldesi Gündoğan’daki üç özel villadan oluşan Deniz Evleri Gündoğan da bu ilgiden nasibini alıyor.

BM Dünya Turizm Örgütü (UNTWO) 2017 yılındaki dünya turizm hareketliliğinin bir önceki yıla göre yüzde 7 arttığını kaydederken,AB İstatistik Kurumu(eurostat)verileri başta İngilizler olmak Avrupalı turistlerin tatil için yurt içinde veya yurt dışında doğal bölgelerde villa/ev kiralamayı tercih ettiklerini ortaya koyuyor. İstatistikler son üç yıldır turist girişindeki belirgin düşüşe karşın Türkiye’nin de paralel bir talep patlamasıyla karşı karşıya olduğunu gösteriyor.
Her şey dahil sistemlerin dünya çapında ilgi kaybına uğraması, turistik merkezlerin yoğun ticari faaliyet alanına dönüşmesinin yarattığı olumsuz etkiler ve tur şirketleriyle çıkılan tatillerin gidilen bölgeyi tanımakta yetersiz kalması gibi etkenlerin bu yönelimde önemli rol oynadığı görülüyor. 2014 yılında 39 milyon turistle kendi rekorunu kıran ülkemiz, son üç yılda yaklaşık 10 milyon kayıpla bu olumsuz şartların etkisini fazlasıyla hissetti.

TÜRKİYE DESTİNASYONUNDA VİLLA TERCİHİ
Buna karşın Airbnb, Wimdu, Housetrip gibi küresel çapta villa, ev, oda kiralama hizmeti sunan web sitelerini yoğun olarak kullanan Avrupalı turistlerin, Türkiye destinasyonunu bu yolla değerlendirmeye yöneldikleri belirtiliyor. Avrupalı turistlerin tercihleri özellikle Bodrum, Marmaris, Antalya gibi ülkemizin popüler turistik merkezlerinde villa kiralamaya kayıyor. Bu eğilimde tatilini konforlu bir ortamda ve tamamen kendi arzularına göre planlayarak değerlendirme isteği ağır basıyor.
Ülkemizin olduğu kadar dünyanın da gözde tatil merkezlerinden Bodrum’un Gündoğan beldesinde bulunan ve Deniz Evleri Gündoğan ismiyle hizmet sunan üç çok özel villa da bu ilgiden nasibini alıyor. Bugüne kadar dünyanın dört bir köşesinden gelen gezgin topluluklarını ağırlayan Deniz Evleri Gündoğan, 2018 sezonunda da batılı ve yerli turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

DENİZ EVLERİ GÜNDOĞAN’DA İYİ TATİLLER
Duayen Sanayici Deniz Durmay’a ait olan Deniz Evleri Sitesi’ndeki üç villanın işletmesini,yine kurucusu ve sahibi olduğu Ayşe Deliismail Çiftliği işletiyor.Deniz Evleri Gündoğan, Yalıkavak ile Göltürkbükü arasındaki huzur vahası Gündoğan’da bulunuyor. Villaların her biri, 8-10 kişilik grupları üst düzey konfor, sadece konukların yararlanabildiği özel yüzme havuzu, dört dörtlük lezzetler sunan özel restoran ve muhteşem manzara eşliğinde ağırlıyor.
Deniz Evleri Gündoğan villalarının en büyüğü, beş yatak odası ile 10 kişinin konaklamasına olanak sağlıyor. Diğer iki villadaki dörder yatak odası, sekizer konuğun tatili için ideal mekânlar sunuyor. Üç villadaki odaların her biri için birer banyo bulunması da eşsiz konforu tamamlıyor.
Bodrum’un turkuaz denizini ayaklar altına seren tripleks villaların alt katları, keyifli sohbetler için özel olarak tasarlanıp dekore edilmiş birer salona sahip. Çok sayıda giysi dolabı, iç açıcı banyolar, ahşap merdivenler, doğal taş dekorasyonuyla Bodrum iklimini yansıtan duvarlar, tatil atmosferini eksiksiz kılıyor. Yine her villada bulunan TV, çamaşır makinesi ve klimalar mekânların konforunu artırıyor.

DOĞAL TATİL, DOĞAL LEZZETLER
Deniz Evleri Gündoğan villalarının kiralaması kahvaltı hizmetini de içerirken diğer öğünlerde diyetine uygun yiyecekleri kendisi hazırlamayı tercih eden konukların her tür yemeği hazırlayabileceği mutfaklar da göz dolduruyor. Sadece Deniz Evleri Gündoğan konuklarına hizmet veren restorana ise ayrı bir bölüm açmak gerekiyor. Çünkü havuz başında yer alan restoran, başta Ayşe Deliismail Çiftliği ürünleri olmak üzere tamamen doğal malzemelerle son derece iştah açıcı yiyecek ve içecekler sunuyor.
Yine sadece üç villanın konuklarına özel yüzme havuzu da üst düzeyde konfor ve hijyen koşullarıyla keyfe keyif katıyor. 7 metreye 15 metrelik boyutuyla çoğu otel havuzuna eşdeğer büyüklükteki havuzun hijyen koşulları kesinlikle klor kullanılmadan, elektrolize edilmiş filtre sistemiyle sağlanması daha da artıyor. Denize girmeden olmaz diyen Deniz Evleri Gündoğan konukları ise sadece iki dakikalık yürüyüşle Gündoğan’ın harika kumsallarına erişerek Bodrum turkuazıyla kucaklaşabiliyor.