Alışveriş alışkanlıklarımız değişiyor, tabii bununla beraber mağazacılık anlayışı da… Artık gözlerimiz sadece güzel vitrinler görmekten çok daha fazlasını arıyor. 

Boyner Grup, yeni mağazası Wepublic’i 1 Eylül’de Akmerkez’de açtı. Yıllardır Beymen olarak akıllara kazınan, hatta alışveriş merkeziyle özdeşleşen çok katlı bu mağaza evrim geçirdi. Öyle ki burada kullanılan objeleri ancak tasarım müzelerinde görebilirsiniz. Etrafı süsleyen tablolar rahatlıkla galerilerde de yer alabilir. Deneme kabinlerindeki çiniler, neden Arkeoloji Müzesi’nde de sergilenmesin ki? Hatta duvarlarda yer alan Turbo’ya ait grafitiler ile İstanbul’un herhangi bir sokağında da karşılaşabilirsiniz. Kapısı sokağa açılan sinemalar ve galerileri seviyoruz. Daha sıcak, samimi ve davetkâr oluyorlar. Wepublic de böyle, klasikleşen vitrinler burada yok. Akmerkez’in koridorlarıyla mağaza iç içe geçmiş durumda.

1

Her bir kat farklı tasarım stüdyoları ve mimarlar tarafından projelendirilmiş. Burada; Universal Design Studio, HMKM ve Gökhan Avcıoğlu’nun imzası bulunuyor. İçeride yürürken sadece sağa, sola ve tavana bakmayın. Yerde de şaşırtıcı tasarımlar sizi bekliyor. Örneğin Türk tasarımcıların reyonları altında yerel motiflerden oluşan kilimleri görebilirsiniz. Ancak en önemli ayrıntı şu: Zeki Müren’in halı tasarladığını biliyor muydunuz? Evet, Wepublic’te yerde Zeki Müren’in tasarladığı halılar da bulunuyor.

1 2 3 4 5 6