Suzan Kardeş Balkan şarkılarının sevilen yorumcusu Suzan Kardeş 7 Mart akşamı Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde en sevdiğiniz şarkıları sizlerle beraber seslendiecek.

Türk kökenli Kosava doğumlu sanatçı Suzan Kardeş, Kosova’dan göç edene kadar Türk derneğinin çocuk korosunda bulundu. Orada yaşarken öğrendiği dilleri halen konuşuyor ve şarkılarını söylüyor. Repertuvarında Türk sanat müziği ve Türkçe sözlü popüler bilinen şarkılar dışında Boşnakça, Arnavutça, Hırvatça Makedonca, Sırpça ve roman şarkılar bulunuyor.

Bekriya Balkania albümlerinde tüm bu dillerde şarkılar söyleyen Suzan Kardeş yine kendi deyimiyle. “Ben ayrılanları kendimce şarkılarla birleştirdim” diyor. 1983 yılında şan tiyatrosunun prodüksüyonlarıyla başlayan ve tüm görsel sanatlarda halen devam eden makyözlük & kuaförlük mesleğinin yanısıra 2007 yılında Sezen Aksu’nun desteği ve prodüksüyonuyla ilk önce Türk sanat müziği albümü Bekriya ile sahne üstündeki hayatına başladı.

Bu kısa süre içinde  6 albüm yapan Kardeş, Bekriya, Bekriya Balkaniya, Makyaj Odası Şarkıları, Nino, Bal ve Kan ve Bekriya 6 albümlerini çıkardı. Makyaj Odası şŞarkıları albümünde yıllar boyunca sinema, TV, tiyatro ve sahnede makyajını yaptığı 15 ünlü dostu kendi sevdikleri şarkıları söylediler. Bu tam bir dostluk ve dayanışma albümü oldu. (Albümde yer alan isimler; Cem Yılmaz, Nejat İşler, Demet Akbağ, Yasemin Yalçın, Halil Ergün, Haluk Bilginer, Olgun Şimşek, Oya Başar, Yılmaz Erdoğan, Meltem Cumbul, Şebnem Sönmez, Özgü Namal, Güven Kıraç, Erkan Can, Fikret Kuşkan ve Sezen Aksu)

BKM’nin düzenlediği Turkcell Kuruçeşme Arena’da geçtiğimiz yaz dahil 6 konser verdi, yurt dışı ve yurt içi festivalleri yanı sıra İstanbul’un seçkin mekanlarında haftanın belli günlerinde sahne çalışmaları devam ediyor. Komedi Dükkanı, reklam projeleri, Mavi Kelebekler, Muhteşem Yüzyıl’da konuk oyuncu olarak rol aldı ve birçok dizi de oyunculukla ilgili çalışmaları da devam etmekte. Suzan Kardeş, şu anda beğeniyle izlenen 80’ler dizisinde Fato Nene karakteriyle rol alıyor.

Albüm, film, dizi, makyaj, reklam, Hıdırellez’in vazgeçilmez ismi derken Suzan Kardeş’den 2013’ün ilk aylarında bir de kitap müjdesi geldi. Sanatın her dalında marifetlerini sevenleriyle paylaşan Balkan şarkılarının vazgeçilmez ismi, 80’ler dizisinin Fato nenesi, Bekriya albümlerinin ve konserlerin vazgeçilmez ismi Suzan Kardeş en son Toprağın Çocukları sinema filmindeki oyuncu performansıyla da adından söz ettirdi.

Yakın zamanda kardeşi Neriman Kardeş ile birlikte yayınladıkları Suzan Kardeş ve Neriman Kardeş ile Balkan Yemekleri Bekriya Sofrası büyük beğeni ile raflarda ki yerini aldı. Savaş sırasında Balkanlarda yaşayanlara da hatırlayacakları güzel bir anı olarak çıkan bu kitapta Balkan yemeklerinin yanı sıra anılarından da bahsediyorlar. Aynı zamanda İngilizce olarak da çıkacak olan kitabın devamı olacak. Tıpkı ‘Bekriya’ albümlerinde olduğu gibi…

1 albüm diye başlayıp 6. albümünü çıkaran Suzan Kardeş, projelerine hızla devam ediyor. Kitap projesinden sonra pop albümü, Makyaj Odası 2 ve yepyeni projeler hazırlamaya devam ediyor.

Suzan Kardeş geçtiğimiz aylarda hayallerinden biri olan Goran Bregoviç ile de aynı sahneyi paylaştı. Suzan Kardeş 2013 mayıs Ayında 16. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Bilge Olgaç Başarı Ödülüne layık görüldü.

1. Kategori – 34.50 TL
Hayal Kahvesi Beyoğlu , Beyoğlu