DJ’liği ve başarılı müzik direktörlüğü ile tanınan Emre Tankut Karakurt, tatilde müzik seçiminin önemini sizin için yazdı. 

1

Image 1 of 2

Yeni alınan marka mayolar hazır, özenle doldurulmuş iPod hazır, yol arkadaşları hazır, klasik “Feribottan sonra şu kadar saat kalıyor” muhabbetini de yaptık, demek ki düğün dernekten arta kalan kısa zamanımızda otomobille tatile çıkmak için hazırız. Bu bir yol hikâyesi... Ben yazıyı yazarken benzin 5 TL oldu ama bizde yoldan geri dönmek yok! Hepimizin en zorlandığı kısımlardan biridir aslında tatil için CD, iPod vs. doldurmak. Sevdiğimiz şarkılar, konserler bellidir ama iş kaseti kendin doldurmaya gelince sıkıcı bir hâl alabilir. Çok arkadaşımın otomobil ya da şezlong müziklerini doldurmuşluğum vardır. Tabii terzinin kendi söküğünü dikememesi misali, yolculuğa çıkarken işin içinden çıkamamam gibi bir durum da söz konusudur çoğu zaman. Neyse hazırladık bakalım. Yola çıkılsın.

YOL MÜZİKLERİNİ TASARRUFLU DİNLEYİN

Feribota gidene kadar radyodan devam. Sebebi basit, yol müziklerini bir süre sonra harcayıp başa dönme korkusu. “Özenle” seçtiğimizden şarkı sayısı belli. Her şeyi koysan ayrı dalga geçiliyor. Mesela Daft Punk’ın ardından, düğün şarkıları listesinden silmeyi unuttuğun bir halay çalması, tatil başlamadan seni bitirebilir. Onun için liste aslında sınırlı ama ya biterse? O zaman da yol arkadaşlarının esprili tepkileri ya da benzinciden umutsuzca CD satın alma girişimleri başınıza gelebileceklerden sadece bir kaçı. Feribotta sıkıntı yok. Büfe tostu yiyip ayran içerken arkadan yükselen arabesk ve pop fantazi karışımı müziğin ortama uyduğunu hissedebiliyorsunuz. Karınlar doydu, otomobile binildi ve iskeledeyiz. İstikamet, güzide tatil beldelerimiz Çeşme ve Bodrum. Onun için sıkı bir iPod ve CD koleksiyonuna ihtiyaç var. Sokak aralarında gezerken bile “Get Lucky” çalması önemli.