Uluslararası mağazalar zinciri Sunglass Hut’ın, 2015 Eylül ayında başlayacak ve üç yıl sürecek iş birliğinin detayları açıklandı. Londra Moda Haftası’nın ana sponsoru olacağını duyuran Sunglass Hut, modaya verdiği önemi projeleriyle desteklemeye devam ediyor.

Yılda iki kez Şubat ve Eylül aylarında yapılan Londra Moda Haftası, yüzlerce tasarımcı ve küresel markayı bir araya getiriyor. Dünyanın bir çok yerinden gelen izleyicilerini, yetenekli, yaratıcı ve yenilikçi moda akımları ile buluşturuyor. Sunglass Hut kırk yılı aşkın süredir, Avustralya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne uzanarak bütün dünyaya yayılan 3000’den fazla mağazası ile farkını ortaya koyuyor. Gözlük sektöründeki son trendleri keşfetmek ve güneş gözlüğü satın almak isteyenlerin tercih ettikleri bir varış noktası olarak biliniyor.

İngiliz Moda Konseyi ve Sunglass Hut işbirliğinde, İngiltere’nin en büyük moda etkinliği olan Londra Moda Haftası duyurularının, tüm sosyal ağlar üzerinden moda severlere ulaştırılması hedefleniyor. Sunglass Hut aynı zamanda, küresel arenadaki perakende ve pazarlama alanlarındaki değerli deneyimlerini paylaşacak ve İngiliz tasarımcılar için işletmecilik açısından rehberlik görevini de üstlenecek.

İngiliz Moda Konseyi’nin Genel Müdürü Caroline Rush, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Sunglass Hut, gözlük perakende sektörünün evrensel liderleri arasında yer alıyor ve biz, Londra Moda Haftası’nın küresel yankısını daha da güçlendirmek için bu uzun vadeli işbirliği anlaşmasından çok mutluyuz.” Sunglass Hut Başkanı ve Luxottica Pazarlama Departmanı Başkanı Fabio d’Angelantonio ise eklemelerde bulundu: “Biz, Londra Moda Haftası’nın, podyumlardan caddelere yankılanan küresel bir bakış açısı sunduğuna inanıyoruz. Küresel satış ağımız aracılığı ile yerleşik ve gelişmekte olan piyasalardaki müşterilerimize ulaşarak, onlarla tasarımcılar, etkileyiciler ve trend belirleyiciler hakkındaki en güncel haberleri paylaşmak çok hoş olacak.”