Kısacık Şubat ayına birçok tiyatro oyunu sığdırmak isteyenlerdenseniz, seçimlerinize yardımcı olabilecek öneriler için okumaya devam ediniz!

Şubat ayında izlenebilecek oyunları seçerken Devlet Tiyatrosu ve Şehir Tiyatrosu’ndan da iki öneride bulunmak isterim. İlki İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda oynanacak olan ve takviminin açıklanmasını merakla beklediğim “Muhteşem Gatsby”. “18 yaş ve üzeri seyirci kitlesi için uygundur” uyarısı olan, Scott Fitzgerald’ın Simon Levy tarafından oyunlaştırılan ünlü eserini Faik Ertener yönetmiş. Şehir Tiyatrosu’nda ise Türk sinemasının ünlü klasiklerinden birisi olan ve 19. yüzyıl İstanbul’unu sahneye taşıyan “Şekerpare” renkli ve neşeli bir seyir vadeden oyunlardan. Yavuz Turgul’un kaleme aldığı “Şekerpare”yi Engin Alkan’ın rejisiyle izliyoruz.

“ÜÇ KURUŞLUK OPERA” HEYECANI

Avrupa’nın en önemli tiyatro topluluklarından Berliner Ensemble’ın sahnelediği ve yönetmenliğini Robert Wilson’ın yaptığı Bertolt Brecht’in “Üç Kuruşluk Opera” adlı oyunu, Mayıs ayında İstanbul izleyicisiyle buluşuyor. Sahnelendiği tüm ülkelerde kapalı gişe oynayan “Üç Kuruşluk Opera”, ENKA Vakfı sponsorluğunda 13 Mayıs Cuma ve 14 Mayıs Cumartesi günlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Sahne’de olacak. Mayıs’taki bir oyunu şimdiden duyurmamımızın oyunun yarattığı heyecan dışında bir nedeni daha var, o da biletlerin Ocak sonunda satışa çıkması. Biletler, Biletix satış kanallarından her gün ve ana gişe İKSV’den Pazar hariç her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında alınabiliyor.

3 kuruşluk opera

1 2 3 4