Sony, dijital görüntülemenin geleceğini belirleyen ürünlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. α6300 aynasız fotoğraf makinesi ve G Master™ markalı yeni değiştirilebilir objektifler, ünlü portre fotoğrafçısı Cem Talu’nun katılımıyla Çırağan Sarayı’nda düzenlenen etkinlikte tanıtıldı.

Sony, dijital görüntülemede çığır açan aynasız fotoğraf makinesi ailesine yeni katılan α6300 fotoğraf makinesini ve G Master™ markalı yeni amiral gemisi değiştirilebilir objektiflerini, Çırağan Sarayı’nda düzenlediği etkinlik ile tanıttı.

Yeni Sony α6300 Aynasız Fotoğraf Makinesi’nde, dünyanın en yüksek AF hızı ve en yüksek sayıda AF noktasının yanısıra, yeni geliştirilen 24.2 MP APS-C sensörüne, yüksek çözünürlüklü 4K video kaydı ve daha birçok özellik var. Yeni G Master™ değiştirilebilir objektifler ise yüksek çözünürlük ile bokeh efektinin en üst düzey karışımını sunarak, Sony’nin bugüne kadar piyasaya sürdüğü en iyi ve en etkileyici objektif grubunu temsil ediyor.

Etkinlikte konuşma yapan Sony Eurasia Genel Müdürü Kazuteru Makiyama, ‘’Pek çok profesyonel fotoğrafçı ve görüntü yönetmeni yenilikçi teknolojileri ve büyüyen lens gamıyla Sony Alpha serisini tercih ediyor. Bugün burada sunduğumuz yeni ürünlerimiz olan α6300 aynasız fotoğraf makinesi ve G Master™ değiştirilebilir lensler ile dijital görüntülemenin geleceğini belirlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Etkinliğe Sony Alpha serisinin sağladığı avantajları anlatmak üzere katılan ünlü portre fotoğrafçısı Cem Talu ise “Bir süredir Sony’nin A7 serisini profesyonel çekimlerimde kullanıyorum. Yeni Sony G Master lens serisi de benim fotoğraftaki uzmanlığıma hitap ediyor. Bu lansmanın yıldızı A6300 ise teknik özellikleriyle pazardaki rakipleriyle yarışıyor. En önemli artılarından biri de çok portatif olması. Seyahatte ya da dışarıda time lapse çekmek için benim için iyi bir aday.”  dedi.