Zorlu PSM’de Dünyanın En Ünlü Palyaçosu Slava’dan Masalsı Bir Şov!

 Slava Polunin’in sahneye koyduğu büyüleyici bir aile show’u olan ‘Slava’s Snowshow’ Zorlu PSM organizasyonu ile ilk kez Türk izleyicisiyle buluşuyor. Hayaller ve peri masallarından ilham alarak , dünya çapında milyonlarca izleyiciyi büyüleyici bir gösteriye ortak eden Slava’s Snow Show , 24 Şubat’tan 6 Mart’a kadar, büyükleri çocukluklarına geri götürecek.
Peri masallarına inanan , hayal gücünün ucu bucağı olmadığına tanıklık etmek  ve her saniyesinde sihrin ön planda olduğu bir dünyanın kapılarını aralamak isteyenler, Slava’s Snowshow’da dünyanın en önemli performans sanatçılarından Slava Polunin ekibiyle birlikte gösterinin yıldızı olabilir. Tony Ödülleri’nde En iyi Özel Teatral Etkinlik dalında aday gösterilen , Drama Desk Ödülleri’nde Eşsiz tiyatral Deneyim ödülü dahil onlarca ödüle layık görülen ve milyonlaca izleyiciyi benzersiz bir masalın kahramanı haline getiren şov, hayal gücünün sınırlarını yeniden çiziyor. İlk sahnelendiği günden bu yana 82 yıldır onlarca ülkede, yüzlerce şehirde, binlerce gösteri yaparak, her milletten, yaştan, cinsiyetten milyonlarca izleyiciyi büyüleyip, hayalgüçlerinin özgür kalmasını sağlayan Slava’nın palyaçolarının, interaktif gösterisi Slava’s Snowshow, sadece gösteri için İstanbul’a geliyor.

 

Slava Snowshow ile Zorlu PSM’ye karlar yağacak
Geleneksel ve modern palyaçoluk ile fiziksel tiyatro sanatının harmanlandığı Slava’s Snowshow, izleyicileri yarattığı hayal dünyasının içine çekecek. Basit bir yatak fırtınalı bir denizdeki bir kayığa, şeffaf bantlarla bağlanan bir kadın vazodaki çiçeklere dönüşürken seyirciler kendilerini bir anda pamuktan bir örümcek ağının altında bulacak. Aileler, çiftler ve sıradışı gösterilerden keyif alan izleyiciler için bir başyapıt olan Slava’s Snowshow, gösteride kar yağdıracak.

Her sene yüzlerce gösteri yapan Slava’a Snowshow, gösterildiği her ülkede tiyatro eleştirmenlerinden de tam not aldı.  Şimdiye kadar, ‘Tek kelime edilmeyen bu gösteriyi izledikten sonra diliniz tutulacak. Gülmekten gözleriniz yaşaracak.’ ‘Dünya’nın kalbini en çok ısıtan gösterisi. Nadir rastlanan bir tiyatral güzellik.’ ‘Mutluluk saçıyor.’ ‘Unutulmayacak bir mucize. İnsanın en saf hali.’ ‘Gösteri bittikten sonra, kimse salonu terk etmek istemedi.’ ‘O neşe unutulacak gibi değil.’ ‘Herkes kendi hikayesini izledi gösteride, kendi dünyası canlandı.’ gibi pek çok övgü alan Slava’s Snowshow’,  Şov’un «Snowstorm» isimli son sahnesinin Cirque de Soleil- Alegria tarafından lisanslı olmasının yanı sıra oyunun yaratıcısı Slava,  London Times tarafından «World’s Greatest Clown» olarak gösteriliyor.